Середа,
26 жовтня 2016

Наші спільноти

Надмірна маса тіла негативно впливає на когнітивні функції - вчені

За словами фахівців, що вищий індекс маси тіла (ІМТ), то глибший перебіг запалення у нервовій системі людини.

REUTERS
Що вище індекс маси тіла (ІМТ), то сильніше в нервовій системі протікає запалення / REUTERS

Американські дослідники з'ясували, що надмірна вага може негативно вплинути на когнітивні функції літніх людей. Ключову роль відіграють процеси запалення, повідомляється на сайті Університету Аризони.

За словами фахівців, чим вище індекс маси тіла (ІМТ), тим сильніше в нервовій системі протікає запалення. Цим пояснюється, чому люди з ожирінням можуть страждати на порушення пам'яті, розлади уваги і зниження інтелектуальних здібностей.

Біологи спростували гіпотезу "ощадливих генів"

Вчені проаналізували результати англійського 12-річного дослідження старіння, метою якого було вивчення стану здоров'я, благополуччя та соціально-економічних умов населення похилого віку у Великій Британії. Фахівці використовували дві окремі вибірки. В одну входили 9 тисяч осіб, в іншу — 12,5 тисячі. За старінням кожної групи стежили протягом шести років. Оцінювалися ІМТ, рівень запальних процесів в організмі і когнітивні здібності.

Виявилося, що ІМТ впливає на функції С-реактивного білка (білок плазми крові, посилюючи його роль в запаленні. Ця молекула є маркером системних (таких, що охоплюють весь організм) патологічних процесів.

Для підтвердження гіпотези про несприятливий вплив високого ІМТ необхідно експериментально знизити масу тіла, а потім подивитися, як це змінить рівень запалення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Здоров'я

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку