Фото: glossmix.ru

Прагнення до щастя закладено в людині генетично і на 50% визначається її спадковістю, показали дослідження. Ще 10% відчуття щастя залежать від зовнішніх обставин.

Однак на 40% відчуття щастя залежить від самоконтролю. Тому якщо людина хоче бути щасливою, вона може сама підвищувати свій рівень щастя, пише Meddaily.ru, посилаючись на поради письменниці Соні Любомирських, викладені нею в книзі "Як стати щасливим".

По-перше, радить Соня, не варто шукати джерела щастя зовні. Це може зашкодити вашому внутрішньому спокою. Краще сфокусуватися на керуванні своїм емоційним станом, вибираючи відчуття щастя.

Відео дня

Ще один ключ до щастя - це погана пам'ять, цитує Соня слова американської письменниці Рити Мей Браун. Вона радить не тримати образу, якщо з вами вчинили погано. "Прощення не завжди дається легко, але гнів і образа шкідливі для вашої власної особистості".

По-третє, радить письменниця, бережіть себе, не забувайте доглядати за собою: їсти здорову їжу, регулярно займатися спортом і висипатися. Все це дозволить вам поліпшити розумові здібності і підвищить продуктивність. Крім того, хороший сон дозволить краще запам'ятовувати приємні моменти і легше забувати негативні.

Дослідження також показали, що спілкування з друзями і близькими є одним з важливих чинників щастя. Тому, не варто нехтувати тими, хто вам дорогий, радить автор, відзначаючи, що витрачати час варто лише на тих, хто по-справжньому важливий для нас, оскільки "поверхневі знайомства" зменшують радість.

П'ята порада: не порівнюйте себе з оточуючими. Це не зробить вас щасливішим. Швидше навпаки. Постійні порівняння з людьми, які розумніші, привабливі або успішніші, посилять невдоволення собою і своїм життям.

Також автор радить не зациклюватися на собі і іноді робити щось хороше і для інших.

Також не варто зациклюватися на минулому: з нього треба робити уроки, але треба жити сьогоденням.

Почуття подяки також збільшує відчуття щастя. Щоб навчитись бути вдячним, можна завести зошит і кожен день записувати туди три приємних події, за які нам хочеться подякувати долі. Дослідження показали, що це підвищує рівень задоволеності життям і зменшує депресію.

І, нарешті, останнє - не бійтеся. Побоювання, що щось може чи не може статися, притаманні людині у всі часи. Однак щасливі люди здатні зробити перший крок до втілення своєї мрії. Так що, про що б ви не мріяли, не чекайте, що все станеться само собою, - дійте!