Четвер,
17 серпня 2017
Наші спільноти

Як часто українці купують неякісні продукти (опитування)

Дані GFK Україна

Кожен другий українець за останні півроку купував неякісні продукти харчування.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Права споживачів і рівень поінформованості населення України про механізми їх захисту», проведеного компанією GFK Україна на замовлення спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН (ПР ООН) «Співтовариство споживачів і громадські об`єднання», оприлюднені сьогодні під час прес-конференції в УНІАН.

Як зазначила керівник спільного проекту ЄС і Програми розвитку ООН Клавдія МАКСИМЕНКО, зокрема, з покупкою неякісних продуктів харчування зіткнувся 51% респондентів, взуття – 27%, одягу – 18%. 12% опитаних купили неякісну дрібну побутову техніку, 9% - побутову хімію, 6% - предмети особистої гігієни і 5% – велику побутову техніку.

К.МАКСИМЕНКО зазначила, що проведення цього соціологічного дослідження викликане тим фактом, що за інформацією Держкомітету статистики України, витрати населення України на покупку товарів і послуг у січні-квітні поточного року становили понад 197 млн. грн, що більше аналогічного періоду минулого року на 40,8%. При цьому, підкреслила вона, споживчі витрати становлять близько 90% загальних витрат сім`ї. «Ці дані свідчать про значущість споживчої сфери для кожної окремої сім`ї та споживчого ринку для економіки держави в цілому», - сказала вона.

У свою чергу експерт із розвитку громадянського суспільства спільного проекту ЄС і ПР ООН Денис ПОЛТАВЕЦЬ підкреслив, що при виборі товару більшість споживачів (69% опитаних) орієнтуються на термін придатності. При цьому 48% респондентів орієнтуються на ціну, 37% - на склад товару. Водночас, зазначив Д.ПОЛТАВЕЦЬ, 35% опитаних керуються особистим досвідом споживання товару, 29% - візуальною оцінкою його зовнішнього вигляду, 24% - цілісністю упаковки.

Соцдослідження було проведено в травні 2008 року. Всього було опитано 1000 респондентів віком від 15 до 59 років у всіх регіонах України.

 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку