Держекоінспекція занижує норми викидів шкідливих речовин у воду та атмосферу

09:00, 14 червня 2016
105 0

Державна екологічна інспекція спільно з організаціями, які розраховують допустимі норми викидів, занижує норми викидів забруднюючих речовин в атмосферу, водне середовище.

Фото УНИАН

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак під час зустрічі з бізнес-асоціаціями.

«Система компенсації викидів у воду і атмосферу на сьогодні – це середньовічна система. Називається вона «купівля індульгенції» на право засмічувати навколишнє середовище. Учасниками цієї змови є Держекоінспекція, яка спільно з інституціями, які розраховують допустимі норми, занижує їх», - сказав Семерак.

Для вирішення цієї проблеми з викидами у воду і атмосферу міністр запропонував вести облік таких викидів і розробити механізми, які стимулюватимуть бізнес до зниження кількості забруднюючих речовин.

«Ми повинні створити інструменти, які фіксують викиди, що генерує бізнес, а також інструменти, які стимулюватимуть компанії знижувати ці викиди», - зазначив міністр.

Як раніше повідомляв УНІАН, 5 травня Семерак доручив звільнити голову Державної екологічної інспекції України в Івано-Франківській області Ігора Стефурака за ігнорування масової незаконної вирубки лісів у регіоні.

13 червня Семерак заявив, що одним із пріоритетів діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України є створення нової інтегрованої екологічної інспекції, яка об'єднає в собі всі контролюючі функції міністерства та інших відомств, до кінця 2016 року.

За його словами, до повноважень екоінспекції необхідно включити функції, які зараз виконує низка інших державних органів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter