Американці масово вживають опіоїдні наркотики

12:48, 05 вересня 2008
0 0

І за медичними показаннями, і без них

Американські учені з`ясували, що кожен окремо взятий тиждень більше 10 мільйонів американців вживають опіоїдні наркотики як за медичними показаннями, так і без них. Причому більше чотирьох мільйонів вживає їх регулярно – не менше п`яти днів на тиждень протягом не менше чотирьох тижнів. Дослідники з Центру епідеміології Слоуна при університеті Бостона провели телефонне опитування 19 150 випадково вибраних громадян США у віці 18 років і старше в період з лютого 1998 по вересень 2006 року. Їх цікавила інформація про будь-які медичні і немедичні препарати, прийняті людиною за сім днів, а також про мету прийому, шлях введення, частоту і загальну тривалість вживання препаратів.

З`ясувалося, що 2% опитаних вживають опіати на регулярній основі (не менше п`яти днів на тиждень протягом не менше чотирьох тижнів), а ще 2,9% - епізодично. Регулярний прийом частіше зустрічається у жінок і латиноамериканців, його частота підвищується залежно від віку і зменшується залежно від рівня освіти. Майже половина вживає опіати впродовж двох і більше років, близько однієї п`ятої – п`ять і більше років.

Екстраполюючи результати опитування на доросле населення США в цілому, дослідники дійшли висновку, що кожен окремо взятий тиждень понад 10 мільйонів жителів країни вживають опіоїдні наркотики, з них більше 4,3 мільйонів – регулярно. За словами керівника роботи Джудіт Парселлз Келлі (Judith Parsells Kelly), одержані дані красномовно свідчать про необхідність посилення контролю за зловживанням цими препаратами.

www.medportal.ru

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter