Як уберегтися від зараження небезпечними інфекціями у Бразилії: рекомендації інфекціоніста

09:32, 04 серпня 2016
353 0

Найбільш розповсюдженими захворюваннями в Бразилії є харчові отруєння, хвороби, що передаються через укуси комах (малярія, сказ, лейшманіози, хвороба Чагаса, вірус Зіка та ін.), серед хвороб, що передаються статевим шляхом – ВІЛ-інфекція, гепатити В та С, хвороба Зіка. 

REUTERS

Завтра в Ріо-де-Жанейро стартують Олімпійські ігри. За попередніми оцінками, у літніх Олімпійських та Параолімпійських іграх у Бразилії цього року візьмуть участь більше 15 тисяч спортсменів з понад 200 країн світу. Крім цього, очікується прибуття до країни не менше 400 тисяч уболівальників, туристів і співробітників різних місій. 

Найбільш розповсюдженими захворюваннями в Бразилії є харчові отруєння, хвороби, що передаються через укуси комах (малярія, сказ, лейшманіози, хвороба Чагаса, вірус Зіка та ін.), серед хвороб, що передаються статевим шляхом – ВІЛ-інфекція, гепатити В та С, хвороба Зіка. Також небезпечним є поширення в країні резистентних до протимікробних препаратів штамів деяких збудників кишкових інфекцій.

Читайте такожУкраїнські олімпійці продовжують вирушати до Ріо (фоторепортаж)

Перед поїздкою до Бразилії для профілактики інфекційних захворювань, необхідно враховувати кілька важливих речей.

«Людина має перевірити чи зроблені у неї усі планові щеплення (поліомієліт, дифтерія, правець, кашлюк, кір, паротит і т.д.). Необхідно знати, що в Бразилії існує підвищений ризик інфікування і вірусним гепатитом А – це також вакцинокерована інфекція, якої можна уникнути, якщо зробити щеплення перед подорожжю, - зазначає головний позаштатний спеціаліст МОЗ України із спеціальності «Інфекційні хвороби» Ольга Голубовська. - Якщо планується відвідання футбольних матчів в Белу-Орізонті, Бразиліа або Манаусі необхідно зробити щеплення проти жовтої лихоманки».

Читайте такожУ Бразилії закликають спортсменів і туристів не боятися вірусу Зіка та їхати на Олімпіаду

Для попередження харчового отруєння необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

- вживати лише бутильовану воду промислового виробництва, (надовго залишати її відкритою неприпустимо);

- вживати лише термічно оброблену їжу, особливо із змішаними компонентами (наприклад, фейжоада – традиційне бразильське блюдо), температура вживання повинна бути не менш, ніж 60 градусів;

- всі фрукти та овочі треба ретельно мити чистою водою;

- не вживати соки-фреш, виготовлені у непідходящих приміщеннях та умовах;

- у закладах громадського харчування вимагайте, щоб пляшки з водою та інші напої відкривались у вашій присутності.

Якщо протягом року після повернення в Україну у вас виникла будь-яка хвороба, що потребує госпіталізації, обов’язково розкажіть лікарю про перебування в Бразилії для виключення інфікування резистентними штамами збудників.

Оскільки Олімпійські ігри будуть проходити в зимовий сезон для цього регіону, прогнозують низьку активність переносників трансмісивних хвороб, окрім регіону Манаус, де будуть проходити деякі футбольні матчі.

Читайте такожВООЗ видала нові рекомендації щодо запобігання зараженню вірусом Зіка

Малярія також присутня в бразильській Амазонії, північному та центрально-західному регіонах. Реєструються різні форми малярії, у тому числі і вкрай небезпечна для українців - тропічна малярія, випадки якої спостерігаються в Центральній частині Ріо-де-Жанейро та деяких гірських районах.

Для попередження інфікування цими захворюваннями рекомендовано селитися тільки у оселях із кондиціонерами, застосовувати репеленти, уникати подорожей до віддалених населених пунктів, що розташовані у сільській місцевості. Для уникнення інфікування необхідно приймати препарати для хіміопрофілактики малярії. Окрім цього, протягом 3-х років після повернення до України в разі виникнення будь-якого стану, що супроводжується гарячкою, необхідно звертатися до лікаря та інформувати його про перебування в ендемічному регіоні.

У Бразилії треба уникати контактів з собаками, котами та іншими тваринами для запобігання інфікування сказом. Окрім того, якщо турист планує залишитися на термін більше 2 місяців у сільській місцевості, необхідно зробити щеплення до поїздки.

ВООЗ не рекомендує вагітним жінкам відвідувати райони, в яких є загроза зараження вірусом Зіка.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter