Червоний Хрест планують задіяти у процесі звільнення заручників на Донбасі

08:55, 04 серпня 2016
79 0

 Перший заступник голови Верховної Ради, представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко наголошує на необхідності допомоги з боку світової спільноти для залучення представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до процесу звільнення заручників на Донбасі.

красный крест / vitebsk.cc

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

"Cьогодні представники ОРДЛО нарешті визнали, що утримують ще більше 20 людей зі списку тих, кого ми розшукуємо", - заявила Геращенко.

Вона нагадала, що раніше бойовики стверджували, що нічого не знають про долю цих людей, а також говорили, що в їхніх в'язницях перебуває тільки два десятки українських бранців.

"Тепер ми вимагатимемо звільнити першочергово всіх, чиє місце утримання нам відомо. Як мінімум, зараз це 45 українців. Інших заручників зі списку 107 осіб маємо розшукати і встановити, де їх тримають. Тому так важливо залучення Червоного Хреста. Ось тут потрібна допомога світу - адже МКЧХ допущено до найскладніших конфліктів і тільки в тюрми РФ та на окуповані території цій міжнародній місії вже два роки вхід заборонено", - зазначила Геращенко.

Як повідомляв УНІАН, спеціальний представник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік заявив, що підтримує підключення Міжнародного комітету Червоного Хреста до справи погодження списків для обміну полоненими на Донбасі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter