В Україні понад 600 тисяч пацієнтів потребують паліативної допомоги

09:50, 05 серпня 2016
229 0

У МОЗ розроблено проект Стратегії розвитку паліативної допомоги на період до 2027 року та конкретний план заходів щодо її реалізації.

Фото: УНІАН

Як повідомили УНІАН у МОЗ, документом передбачається створення центрів соціально-медичних послуг, які будуть надавати комплекс послуг паліативним пацієнтам та членам їх родин.

Кількість населення, що потребує паліативної допомоги, складає понад 600 тисяч пацієнтів щорічно, члени їх родин також потребують супроводу та підтримки. 

Читайте такожЗабезпеченість ліжкомісцями для паліативних хворих в Україні втричі нижча від потреби

Станом на сьогодні, створено 2 центри, 7 хоспісів та понад 60 самостійних відділень паліативної допомоги, що забезпечує доступ до 1500 стаціонарних паліативних ліжок. Крім того, в Україні функціонує 7 виїзних служб надання паліативної допомоги вдома для дорослих та дітей. Та за оцінками експертів, потреба у паліативній допомозі в Україні задоволена лише на 15 %.

Стратегія пропонує системно врегулювати організаційні основи надання паліативної допомоги, зокрема, розробити правові та організаційні механізми, що стимулюють ефективну діяльність в сфері охорони здоров’я і забезпечують розвиток мережі паліативних установ охорони здоров’я.

Читайте такожДоступ до якісного знеболення є основною проблемою паліативних хворих

Документ також передбачає розвиток кадрових ресурсів для роботи стаціонарних і виїзних служб паліативної допомоги, створення системи мотивації та заохочення для залучення кадрів, які надають паліативну допомогу, створення нової спеціальності молодшого медичного працівника — «доглядальниця»; проведення наукових досліджень щодо нозологічних, соціальних, психологічних та інших особливостей паліативного стану дітей та внесення відповідних змін у чинні медичні стандарти і клінічні протоколи, розробку нових медичних стандартів і клінічних протоколів.

Громадське обговорення проекту розпорядження КМУ "Про схвалення Стратегії розвитку паліативної допомоги в Україні на період до 2027 року" триває.

Проект документу розміщено на сайті Міністерства охорони здоров'я України за посиланням: http://moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20160803_0.html.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter