Четвер,
17 серпня 2017
Наші спільноти

В Україні щоп’ята людина втрачає зір через глаукому - МОЗ

Сьогодні - 8 серпня - відзначається Міжнародний день офтальмології.

uhod-za.ru
 Інвалідність по зору є не лише медичною, але й вагомою соціально-економічною проблемою держави / uhod-za.ru

Вже нікого не дивує можливість добре бачити без окулярів після втручань при високій короткозорості та далекозорості. Це стало реальністю завдяки лазерним технологіям, можливості заміни кришталика через точкові проколи за 15-20 хвилин. Сучасна офтальмологія може вирішувати проблеми, які ще 15-20 років тому вважались безнадійними. Розвиваються біотехнології, генна інженерія, застосовуються мікроімпланти.

Виявлена нова небезпека смартфонів - тимчасова сліпота у темряві

Як повідомили УНІАН у МОЗ, в Україні потреба в офтальмологічній допомозі з року в рік зростає. Це зумовлено змінами в демографічній структурі суспільства. Зростання чисельності людей літнього та похилого віку спрямування діяльності лікарів-офтальмологів на профілактику вікових ускладнень та хвороб ока.

6 вправ для очей поліпшать зір

Головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Офтальмологія» Оксана Вітовська зазначає, що за підсумками 2015 року в Україні лікарі-офтальмологи надали медичну допомогу майже 3,5 млн хворих із захворюваннями очей. У третини з них захворювання було зареєстровано вперше. В Україні офтальмологічну допомогу надають понад 3000 лікарів-офтальмологів, з них кожний другий фахівець із вищою категорією, та понад 30 % - з першою. У 2015 році на базі офтальмологічних стаціонарів було проведено понад 134 тисяч операції та понад 30 тисяч – в амбулаторно-поліклінічних закладах.

Основні причини інвалідності по зору в Україні аналогічні зафіксованим в Європейському регіоні та більшості розвинених країн світу. В Україні серед первинних інвалідів кожний п’ятий втратив зір внаслідок глаукоми. Близько третини сліпих та слабкозорих спостерігаються серед інвалідів з патологією сітківки. Інвалідність по зору є не лише медичною, але й вагомою соціально-економічною проблемою держави. З метою попередження виникнення, розвитку офтальмологічних захворювань і пов'язаної з ними інвалідності значна увага приділяється профілактичній складовій.

В Україні відбудуться безкоштовні обстеження очей на глаукому

У 2013 році Всесвітня асамблея охорони здоров'я схвалила «План дій для забезпечення загального доступу до здоров'я очей на 2014-2019 рр.» покликаний зменшити на 25 % до 2019 року масштабів порушень зору, яким можна запобігти. Він має стати і для України дорожньою картою на шляху подолання хвороби ока.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку