Четвер,
23 лютого 2017

Наші спільноти

Держпродспоживслужба заборонила ввезення птиці з Німеччини через пташиний грип

Контакт людей з інфікованими птахами може викликати легкий кон'юнктивіт та симптоми, що нагадують грип.

Фото: УНІАН
Держпродспоживслужба запровадила обмеження на імпорт птиці також і з Австрії / Фото: УНІАН

Слідом за обмеженням ввезення птиці з німецьких земель Шлезвіг-Гольштейн і Мекленбург-Передня Померанія, Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів України запровадила заборону на імпорт птиці зі ще двох регіонів Німеччини - Саксонія-Анхальт і Нижня Саксонія у зв'язку зі спалахами високопатогенного пташиного грипу на цих територіях, повідомила прес-служба відомства.

Країнами Європи шириться високопатогенний грип

Крім того, Держпродспоживслужба запровадила обмеження на імпорт птиці з Австрії з тієї ж причини.

Як повідомляв УНІАН, раніше Держпродспоживслужба заборонила імпорт птиці з територій Медьє Бекеш, Бач-Кишкун і Чонград в Угорщині у зв'язку зі спалахами хвороби Ньюкасла. Також відомство заборонило імпорт пташиного м'яса з регіону Монтана в Болгарії.

За даними Держпродспоживслужби, спалахи пташиного грипу та хвороби Ньюкасла були зареєстровані також серед диких і перелітних птахів у Румунії, Польщі, Нідерландах, Швейцарії та Хорватії. Однак якщо вірус виявлено у дикій фауні, відомство не може застосувати обмежувальні заходи щодо імпорту.

У Нідерландах знищили 190 тисяч качок через пташиний грип

Високопатогенний грип птахів – це гостре інфекційне вірусне захворювання птахів, що характеризується ураженням органів травлення, дихання і високою смертністю.

Хвороба Ньюкасла – це небезпечне вірусне захворювання птахів, яке супроводжується пневмонією, енцефалітом і численними точковими ураженнями внутрішніх органів. Контакт людей з інфікованими птахами може викликати легкий кон'юнктивіт та симптоми, що нагадують грип, але вірус Ньюкасла не становить небезпеки для здоров'я людини. Схем лікування цієї хвороби не існує, але використання профілактичних вакцин і санітарних заходів знижує ймовірність спалахів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Здоров'я

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку