Четвер,
17 серпня 2017
Наші спільноти

Чи будуть фінансуватися солотвинські алергологічні лікарні?

Керівники регіону звернулися до Кабміну

Голова Закарпатської облдержадміністрації Олег ГАВАШІ та голова Закарпатської обласної ради Михайло КІЧКОВСЬКИЙ направили міністру фінансів Віктору ПИНЗЕНИКУ термінову телеграму з прохання передбачати у проекті державного бюджету на 2009 рік фінансування унікальних алергологічних лікарень, що функціонують у селищі Солотвино.

Про це кореспонденту УНІАН повідомила співробітник відділу зв’язків із громадськістю Закарпатської облради Ганна РОМАНЕНЧУК.

За її словами, у телеграмі йдеться про те, що у підземних відділеннях обласної і республіканської алергологічних лікарень у сел. Солотвино Тячівського району для лікування астми та алергічних захворювань активно застосовувалися методи спелеотерапії. Однак через затоплення шахти №9 Солотвинського солерудника функціонування підземного відділення республіканської алерголікарні було припинене. Така ж ситуація склалася і з обласною алергологічною лікарнею, що застосовує методи спелеотерапії в шахті №8.

«Солотвинський солерудник є стратегічним підприємством, підпорядкованим Мінагрополітики України. Через відсутність належної державної підтримки, катастрофічний приток підземних вод та аварії останніх років стала неможливою подальша експлуатація Солотвинського солерудника, а отже й підземних відділень алергологічних лікарень. Усе це ще більше поглибить соціальну напругу як в регіоні, так і серед хворих на бронхіальну астму з усієї України. Останні вже неодноразово проводили акції протесту — перекривали автомобільну дорогу державного значення та залізницю тощо», — наголошується в телеграмі.

Керівники регіону зазначають, що Міністерство охорони здоров’я України звернулося до Міністерства фінансів України з проханням передбачити в держбюджеті на 2009 рік кошти у сумі 29 млн. грн. на функціонування вказаних лікарень. Передбачалося також будівництво нової шахти для проведення лікування методом спелеотерапії.

«Однак, як стало відомо, Кабінетом міністрів України в проекті бюджету на 2009 р. ці видатки не передбачені. Саме тому М.КІЧКОВСЬКИЙ та О.ГАВАШІ в невідкладному порядку попросили міністра фінансів України ПИНЗЕНИКА посприяти внесенню змін до проекту держбюджету-2009 в частині виділення вказаних коштів. Адже тільки таким чином запрацюють згадані унікальні лікарні в смт.Солотвино, і понад 2 мільйони наших співвітчизників зможуть отримати рятівне для них лікування», — сказала А.РОМАНЕНЧУК.

Довідка УНІАН. 9 грудня 2008 року Територіальне управління Держгірпромнагляду в Закарпатській області звернулося до Державного Комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду з проханням відновити відкачування води з шахти №9 Солотвинського солерудника через те, що солерудник може повністю затопити.

До цього часу у лікувальних відділеннях шахт №8 і 9 Соотвинського солерудника щорічно отримували допомогу близько 6,5 тисяч хворих на бронхіальну астму. Загалом тут уже пролікувалися понад 90 тисяч тяжкохворих на бронхіальну астму, зокрема, близько 30 тисяч дітей. Всього ж такого лікування потребують, за даними Міністерства охорони здоров`я України, близько 2 мільйонів українців.

 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку