П'ятниця,
20 жовтня 2017
Наші спільноти

У ProZorro виявили, що 60 % медичних закупівель контролюють 11 постачальників ліків

З 1 серпня 2016 року по 1 січня 2017 року в системі Прозорро 2 065 замовників у сфері охорони здоров’я оголосили і успішно завершили 41 629 процедур закупівлі (лотів) на загальну суму понад 4,584 млрд грн.

Иллюстрация REUTERS
 11 постачальників ліків (1 % всіх постачальників) контролюють 60 % всіх закупівель ліків / REUTERS

Як повідомили УНІАН у МОЗ, у більшості випадків закупівлі у медичній сфері відбуваються на значно менші суми, ніж загалом по Україні: 50 % процедур, завершених замовниками у галузі охорони здоров’я, здійснили на суму, меншу за 19 800 грн проти 45 000 грн по Україні.

12 найбільших постачальників медичного обладнання (1 % від усіх переможців у цій групі товарів) перемогли у тендерах із фінальними пропозиціями на загальну вартість 749 млн грн, що становить 47,5 % всієї суми по успішних закупівлях медичного обладнання. Втім, варто зазначити, що 50 % цієї суми забезпечили лише 19 найбільших торгів (від 5 млн грн).

11 постачальників ліків (1 % всіх постачальників) контролюють 60 % всіх закупівель ліків (по сумі).

МОЗ ініціює створення медичної системи Prozorro та національної агенції із закупівлі ліківЯк зазначили експерти, замовники медичної сфери готові або зобов’язані згідно з розпорядженнями на місцевому рівні здійснювати закупівлі через Прозорро на суми, значно менші, ніж замовники з інших галузей.

Загальна вартість предметів закупівлі, які закуповують для потреб цієї галузі, є меншою, ніж загалом по Україні.

Менша кількість «централізованих» замовників, які можуть закуповувати великі об’єми товарів для подальшого розподілення їх між підлеглими організаціями.

Значні капітальні вкладення. Закупівлі нового обладнання становлять 1,6 млрд грн, а будівельні роботи – 689 млн. Хоча велика частка припадає на забезпечення операційної діяльності. Серед найбільших статей затрат: 420 млн грн витрачають на забезпечення замовників теплом і енергією, 500 млн грн – на медикаменти, а 160 млн грн – на паливо.

Серед регіонів за сумою закупівель на душу населення перше місце посідає місто Київ із показником 347 грн, що у 20 разів більше, ніж у області з найменшим значенням показника – Тернопільської.

У МОЗ заявляють, що пакет документів щодо надання первинної меддопомоги майже готовий

Експерти наголошують, що це зумовлено, насамперед, нерівномірністю державного фінансування медичної сфери в різних областях України. Наприклад, збільшення фінансування медицини в областях, близьких до зони АТО (ремонт об’єктів медичного призначення і лікування солдатів), різними обсягами розміру місцевих бюджетів, і частки, яку виділяють на охорону здоров’я, а також до 1 серпня 2016 року (поза системою Прозорро).

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку