П'ятниця,
20 жовтня 2017
Наші спільноти

В українських дитсадках з'являться групи для дітей з особливостями розвитку

У дитячій інклюзивній групі може бути максимум 15 осіб, з яких не більш ніж три дитини з особливими потребами.

Фото: УНІАН
Законопроектом передбачено створення та функціонування інклюзивних груп у дитсадках / Фото: УНІАН

Кабінет міністрів України ухвалив законопроект, який розширить можливості для створення та діяльності дитячих садків.

Китай виділяє 200 тис. доларів на розвиток в Україні інклюзивної освіти дітей з інвалідністю

Як повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки України, відповідний проект закону «Про внесення змін до закону України «Про дошкільну освіту» щодо розширення можливостей для створення та діяльності дошкільних навчальних закладів різних форм власності» було ухвалено на сьогоднішньому засіданні уряду.

«Справді, в Україні ми маємо проблему доступу дітей до дошкільної освіти, і активно працюємо над тим, щоб виправити цю ситуацію. Зміни до закону врегулюють на державному рівні проблеми функціонування дитячих садків, зокрема, приватних і корпоративних. Це сприятиме забезпеченню конституційного права дітей, в тому числі з особливими освітніми потребами, на отримання дошкільної освіти», – пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

У МОН зауважили, що законопроектом передбачається, що корпоративні дитячі садки діятимуть на засадах державно-приватного партнерства та матимуть кількох засновників, серед яких – місцеві органи влади, також можуть бути громадські організації. В проекті закону прописано, як такий заклад створюватиметься, на яких засадах функціонуватиме та як в ньому вирішуватимуться основні питання.

Зовнішнє незалежне оцінювання адаптують для людей з проблемами зору

Окремо законопроектом передбачено створення та функціонування інклюзивних груп у дитсадках. Відповідно до запропонованих змін, у дитячій інклюзивній групі може бути максимум 15 осіб, з яких не більш як три дитини з особливими потребами. Крім цього, передбачається впровадження посади асистента, що допомагатиме вихователям в інклюзивній групі. «За нашими даними, станом на 15 грудня понад 85 тисяч дітей перебуває в черзі на влаштування у дитячий садок. При цьому в окремих великих містах у дошкільних навчальних закладах на 100 місцях виховуються 180 дітей. Це означає, що ми маємо шукати більше форм для організації дошкільних навчальних закладів. І корпоративні дитсадки допоможуть нам не лише збільшити кількість місць у дитячих навчальних закладах, а й створити нову альтернативу для працюючих батьків», – додала Гриневич.

У МОН нагадали, що 2016 року в Україні було створено додатково понад 26 тис. місць для дітей у дошкільних навчальних закладів.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку