Як зміцнити ясна

08:50, 12 березня 2009
1 0

Чи зарадить червоне вино?

Медики з Університету Лаваля (Квебек) довели, що червоне вино допомагає при проблемах в порожнині рота. Канадські вчені виявили поліфеноли, що входять до складу напою. Результати дослідження виявили позитивний ефект поліфенолів, який безпосередньо пов`язаний з антиоксидантною дією. Розвиток молекул вільних радикалів, що мають високу реактивність і здатність викликати пошкодження тканин ясен, блокуються під такою дією.

Як наслідок, запальні реакції зменшуються, вважає керівник дослідження Фатіа Чандад. Блокування вільних радикалів пов`язане зі здатністю поліфенолів змінювати структуру внутріклітинних білків, що контролюють їх вивільнення. Теорія канадських лікарів була підтверджена лабораторними тестами, проведеними на культурі клітин мишей, і представленими на щорічних зборах Американської асоціації стоматологічних досліджень в Орландо.

Дослідження підтвердили, що поліфеноли можуть зменшувати тяжкість запалення, що виникає в яснах під впливом бактерій. В США на хвороби  ясен страждає більше 80% жителів. Стоматологи попереджують, що результати, одержані канадськими вченими, попередні і поки що не підтверджені клінічними дослідженнями. Крім того, медики нагадують, що алкогольні напої можуть надавати цілий ряд несприятливих дій на організм.

mma.ru

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter