Антидепресанти можуть викликати раптову серцеву смерть

11:34, 13 березня 2009
1 0

У ризику жінки

Приймаючи антидепресанти, жінки опиняються в зоні ризику  раптової серцевої смерті, хоча точну природу такого зв`язку вчені не встановили.

Відкриття зовсім не вказує на те, що антидепресанти небезпечні для життя.

«Ми підозрюємо, що їх використання - маркер для людей з глибокою депресією», - пояснює доктор Вільям Ванг з Медичного університету Колумбії. – «Використання антидепресантів може лише підтверджувати серйозніші проблеми».

Депресія пов`язана з ризиком серцевого нападу більш фізіологічно, ніж психологічно. «У жінок з серйозними депресивними ознаками були високі норми таких чинників ризику, як гіпертонія, діабет і куріння», - говорить автор дослідження.

Жінки з клінічною депресією вдвічі частіше вмирають від раптової серцевої смерті.

Дослідники покладались на дані 63 000 жінок, що брали участь у Дослідженні здоров`я медсестер. Вони виявили, що в зв`язку з депресією і ризиком для серця, саме прийом антидепресантів асоціювався з раптовою серцевою смертю.

Попередні дослідження говорили про зв`язок депресії та вищої смертністі серед людей, які вже скаржилися на серце. Проте в даному дослідженні жінки не були діагностовані з подібними недугами.

«Основним клінічним значенням є те, що управління чинниками ризику ішемічної хвороби серця особливо важливе для тих, у кого наголошуються ознаки депресії», - резюмує Ванг.

За заявою експертів, найімовірніше, застосування антидепресантів указує на серйозність депресії, що заслуговує уваги. У іншому дослідженні говорилося, що відчуття гніву і ворожості також підвищують ризик серцевих захворювань у здорових людей і погіршують стан  пацієнтів,що вже страждають від серцевих недуг.

Дратівливість на 19% збільшила ризик серцевих нападів серед здорових людей, і на 24% - серед людей з ішемічною хворобою серця.

Британці підтвердили зв`язок між депресією та хворобами, доводячи, що поведінкові чинники підвищують ризики. Але така дія може бути пояснена курінням, ожирінням, слабкою фізичною активністю або перевтомою, говорять вчені.

Medstream

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter