В Одесі за сприяння США відкрили центральну протичумну лабораторію

09:56, 16 червня 2010
0 0

Перша в Україні

 В Одесі за сприяння США відкрили центральну протичумну лабораторію України.

Як передає кореспондент УНІАН, лабораторію з діагностики особливо небезпечних біологічних патологічних агентів відкрито на базі Українського науково-дослідного протичумного інституту ім. І. Мечникова.

"Створена за сприяння США Центральна референс-лабораторія України з діагностики особливо небезпечних біологічних патологічних агентів - це приклад партнерства, за яким майбутнє наших двосторонніх відносин», - заявив мер Одеси Едуард ГУРВІЦ, який прибув на церемонію відкриття разом із Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Джоном ТЕФФТОМ.

Е.ГУРВІЦ переконаний, що реалізація цього важливого проекту «дозволить знизити ризики різного роду інцидентів, пов`язаних із патогенними біологічними агентами, підвищить рівень біологічної безпеки не лише в Україні, але й в Європейському регіоні".

У свою чергу, директор Українського науково-дослідного інституту медицини транспорту Анатолій ДОВЖЕНКО зазначив, що це перша такого роду лабораторія в Україні, на її створення витрачено близько 3 млн. дол. дол.

«Оснащена новітнім обладнанням лабораторія здатна відстежувати появу нових інфекцій і вірусів, виникнення й розповсюдження яких не має кордонів, - підкреслив учений. - Ми не повинні також забувати про біологічний тероризм, як про одну з форм світового тероризму. І контролювати можливе розповсюдження патогенів – одне із завдань цієї лабораторії, де буде база даних усіх інфекцій, завдяки чому ми зможемо знати здібності до індикації всіх патогенів».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter