П'ятниця,
18 серпня 2017
Наші спільноти

Відновлення поставок українських сирів до РФ вимагає гармонізації стандартів

Безпека та якість

Для відновлення поставок продукції вітчизняних сироварних підприємств на російський ринок необхідно уніфікувати технічні регламенти України і Росії у сфері безпеки та якості продовольства.

Таку думку міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка повідомили УНІАН у прес-службі відомства.

На думку М.Присяжнюка, Україна має уніфікувати стандарти виробництва не лише зі світовими вимогами, а в першу чергу, з нормами тих країн, з якими веде торгівлю.

«Сьогодні виникає дуже важливе питання гармонізації стандартів у рамках тих країн, які ведуть між собою торгівлю й у рамках світових стандартів. Тому наше завдання - якнайшвидше уніфікувати законодавство і вивести виробництво продуктів харчування на рівні тих стандартів і технічних регламентів, які ми задекларували в угодах з іншими країнами», - зазначив міністр.

Щодо врегулювання питання з поставками українських сирів до РФ і країн Митного союзу, М.Присяжнюк повідомив, що наступного тижня Росспоживнагляд направить інспекторів для перевірки «Пирятинського сирзаводу» і ТОВ «Прометей», які в сукупності реалізують понад 60% від загального обсягу сиру, що експортується до РФ. Крім того, протягом найближчих двох днів буде створено двосторонню робочу групу з уніфікації стандартів двох країн у сфері якості та безпеки харчових продуктів.

«Ми домовилися, що протягом 2 днів створимо спільну робочу групу, яка забезпечить вирішення всіх спірних питань. А саме - завершення інспекції підприємств, гармонізації технічних стандартів, забезпечення контролю за якістю продукції по всій вертикалі й визначення сертифікованих лабораторій, які візьмуть на себе відповідальність за якість продукції, що експортується. Це спростить систему контролю, підвищить взаємну довіру й відкриє нам російський ринок», - зазначив голова Мінагропроду.

Як повідомляв УНІАН, вчора, 3 квітня, за результатами переговорів міністра економічного розвитку та торгівлі Петра Порошенка з головою Росспоживнагляду Геннадієм Онищенком було заявлено, що обмеження на імпорт твердих і напівтвердих сирів українського виробництва зі сторони Російської Федерації будуть зняті після відпрацювання тих зауважень, які висловила російська сторона в ході перевірки ТОВ «Гадячсир».

П.Порошенко також повідомив, що сторони домовилися, що спільно буде обрано українську лабораторію, яка зараз відповідає стандартам ЄС, і російська сторона надасть їй право сертифікувати українську продукцію на відповідність вимогам російського законодавства.

Нагадаємо, 8 лютого Росспоживнагляд заборонив ввезення сирів трьох українських підприємств – ПП КФ «Прометей» (Чернігівська обл.), АТ «Пирятинський сирзавод» (Полтавська обл.), ТОВ «Гадячсир» (Полтавська обл.), заявивши, що в українських сирах виявлено велику кількість пальмової олії. У Держветфітослужбі України ці претензії назвали безпідставними.

Пізніше Росспоживнагляд заборонив ще 4 українським підприємствам поставляти сир на територію Росії. До цього списку потрапили Баштанський і Лозівський сирзаводи, «Бель Шостка Україна» і Хмельницька маслосирбаза.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку