Ліцензування імпортних ліків захистить від підробок - Бахтєєва

16:17, 06 березня 2013
0 0

Ліцензування - європейська норма

Ліцензування імпортних ліків дозволить захистити громадян України від можливого ввезення неякісної або підробленої продукції. Про це заявила народний депутат, член парламентської фракції ПАРТІЇ РЕГІОНІВ, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров`я Тетяна Бахтеєва, коментуючи заяву Прем`єр-міністра Миколи Азарова про те, що 1 березня набув чинності закон щодо ліцензування імпорту медпрепаратів.

«Ліцензування імпорту лікарських засобів - це європейська норма, регламентована низкою документів Європейського Союзу. Застосовуючи такий механізм регулювання, країни ЄС захищають своїх громадян від можливого ввезення неякісної або підробленої продукції », - акцентувала увагу Тетяна Бахтеєва.

Вона підкреслила, що ліцензування імпорту зрівняє вартість ліків в Україні та за кордоном, оскільки з формування ціни прибирається корупційна складова.

«Ліцензування імпорту створить систему, коли ціна препарату на ринку України буде дорівнювати ціні виробника і ціні цього препарату в сусідніх державах. Причому ціну препарату можна буде легко проконтролювати, що важливо для споживача», – переконана парламентар.

Тетяна Бахтеєва також зазначила, що набуття чинності цього закону не призвело до підвищення цін на ліки або до їх дефіциту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter