Як правильно вибрати тест на вагітність

Як правильно вибрати тест на вагітність

Найдешевших тестів не купуйте. Зверніть увагу на термін придатності тесту. Не варто приймати сечогінні засоби...

Отже, коли запліднена яйцеклітина опускається в матку і прикріпляється до стінки, у жінки починає вироблятися ХГЛ (хоріонічний гормон людини). Його виробляє майбутня плацента - хоріон. Десь через тиждень вміст хоріонічного гормону в сечі вагітної значно перевищує норму, і досягає 25 міжнародних одиниць і вище, хоча в нормі, як правило, його вміст в 1 мл сечі не перевищує 5 одиниць. Робота всіх тестів на вагітність заснована на виявленні ХГЛ за допомогою наявності антитіл в реактиві, який нанесений на тест-систему у вигляді двох смужок.

Види тестів і їх відмінності

Всі тести на вагітність умовно можна розділити на 4 групи:

  | тест-смужки

  | планшетні тести

  | струменеві тести

  | тест з резервуаром

Тест-смужки на сьогодні найпопулярніші. Вони є паперовою смужкою, просоченою реактивом. На поверхні тесту нанесено 2 смужки, до складу яких входять антитіла до ХГЛ. Перша смужка - контрольна, а якщо починає червоніти друга смужка - результат позитивний.

Достовірність такої системи дуже висока, і складає 94-95%. Також позитивними моментами є невисока ціна і наявність практично в кожній аптеці.

Головне, строго слідувати інструкціям з використання: сечу збирати в чистий резервуар, для більшої достовірності, бажано вранці.

Планшетні тести. На поверхні планшета є два віконця, в яких за допомогою одноразової піпетки наноситься крапля сечі. Ця крапля поступово просочує матеріал, і вступає в реакцію з антитілами ХГЛ.

Достовірність цієї системи висока, але  планшетні системи рекомендовані до використання в умовах стаціонару. Реагент в такій системі чутливіший до рівня гормону, і показує збільшення його вмісту, при таких показниках як 10-15 міжнародних одиниць, тому цей тест показує достовірний результат і на ранішому терміні вагітності.

Вартість планшетного тесту вища, ніж тест-системи.

Струменевий тест зручний в застосуванні, він містить спеціальний шар реагенту, який при попаданні на нього гормону навіть в концентрації 10 МО в мл, дасть результат вже через 1 хвилину.

Його плюс в тому, що не потрібно збирати сечу в ємність, він дає швидкий результат при мінімальному значенні ХГЛ, до того ж його можна застосувати у будь-який час доби.

Відповідно, струменевий тест і дорожчий за попередні.

Тест з резервуаром. Тестова система вбудована до складу самого резервуару. Зручний у використанні, оскільки результат не залежить від кількості сечі в резервуарі.

Поради:

Найдешевших тестів не купуйте, а перед використанням уважно прочитайте інструкцію і строго дотримуйтеся.

Зверніть увагу на термін придатності тесту.

Місткість для збору сечі повинна бути чистою.

Не варто приймати сечогінні засоби, вони змінюють об`єм сечі, відповідно концентрація гормону може бути недостовірна.

Деякі препарати, що рекомендуються при безплідді, також можуть впливати на результат, оскільки в результаті їх дії рівень гормону збільшується.

Також на достовірність результату впливає прийом оральних контрацептивів.

А якщо результат виявився позитивним - підтвердіть його у лікаря.

medinfo.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter