Чим небезпечне куріння кальяну

12:47, 08 травня 2014
3 0

Багато вважають, що кальян безпечніший за сигарети. Аргументують це тим, що тютюновий дим фільтрується за допомогою рідини і стає нібито абсолютно нешкідливим

Фото: УНИАН

А хочете знати, що кажуть лікарі? На їхню думку, один кальян за згубною дією на організм прирівнюється до викурювання пачки цигарок.

• Водний фільтр утримує тільки половину смол, бензопірену, формальдегіду та солей важких металів. А вже якщо замість води ви додаєте в фільтруючу чашу алкоголь, то відбуваються хімічні реакції, багаторазово підсилюють отруйну дію.

• Техніка куріння кальяну припускає посилене вдихання диму, а значить, проходження канцерогенних речовин у більш глибокі відділення дихальної системи.

• Один сеанс куріння кальяну займає близько 30-40 хвилин. Обсяг диму, який ви вдихаєте за цей час, незрівнянно більше того, який потрапляє в організм від сигарети. З димом кальяну ви отримуєте в 36 разів більше смол і в 15 разів більше чадного газу, який отруює мозок. Не забувайте і про «ударні дози» карбоксигемоглобіну, миш'яку, нікотину, хрому і свинцю.

med2.ru

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter