Третина ліків імпортується до України через офшори

11:16, 14 травня 2014
2 0

Заступник міністра доходів і зборів України, який займається питаннями митниці, Віталій Науменко надіслав листа до регіональних митниць, в якому заявляє про неприпустимість виникнення ситуацій, коли митники примушують учасників фармринку не вказувати знижки на ліки під час розмитнення товарів, тим самим завищуючи ціну і збільшуючи суму ПДВ

“Я давав листа на митниці про неприпустимість таких дій, оскільки ліки мають соціальне значення. Але життя вже навчило, що в усіх випадках потрібно розбиратися”, - сказав Науменко в коментарі УНІАН.

При цьому глава митниці повідомив, що, за його інформацією, третина ліків імпортується до України через офшори. “Третина ліків йде через офшор, і може виникнути ряд питань”, - зазначив Науменко.

Як повідомляв УНІАН, раніше асоціація “ФармУкраїна” звернулася до Державної митної служби, що входить до складу Міндоходів, з проханням враховувати знижки на товар під час оформлення лікарських засобів. За даними асоціації, після запровадження ПДВ у розмірі 7% співробітники митниць при оформленні лікарських засобів перестали враховувати знижки на товар, змушуючи операторів ринку завищувати ціну і таким чином збільшуючи суму ПДВ. При цьому завищена з вини митників ціна далі транслюється на весь ланцюжок поставок аж до аптечної установи, де цю завищену ціну змушений оплачувати кінцевий споживач.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter