Середа,
23 серпня 2017
Наші спільноти

Лише одного курсу антибіотиків досить, щоб порушити мікрофлору на цілий рік

Вчені досліджували мікрофлору 66 здорових британців і шведів. Людям виписували різні антибіотики, по одному курсу (ципрофлоксацин, кліндаміцин, амоксицилін, міноциклін).

Антибиотики небезопасны для организма / Фото: ja-zdorov.ru
Антибіотики не зовсім безпечні для організму / Фото: ja-zdorov.ru

А це потенційно може призвести до розвитку лікарської стійкості, передає meddaily.ru з посиланням на Medical News Today. Вчені досліджували мікрофлору 66 здорових британців і шведів. Людям виписували різні антибіотики, по одному курсу (ципрофлоксацин, кліндаміцин, амоксицилін, міноциклін), або плацебо.

Збиралися зразки калу і слини на початку дослідження, відразу після прийому антибіотиків, через 1, 2, 4 і 12 місяців після закінчення курсу. Аналіз виявив велику відмінність у мікрофлорі після вживання антибіотиків. Плюс, у мікроорганізмів, що вижили після курсу лікування, з'являлися гени стійкості. А ось мікрофлора у роті відновлювалася за кілька тижнів.

Так, різноманітність страждала (показував аналіз калу) терміном до 4 місяців при використанні кліндаміцину і до 12 місяців при використанні ципрофлоксацину. У роті зміни трималися протягом приблизно тижня. А ось амоксицилін більшою мірою пов'язувався з появою генів стійкості.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку