У Києві немає жодної дози сироватки проти дифтерії

12:57, 14 лютого 2018
Новини регіонів
1241
REUTERS

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу повідомила директор Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації Валентина Гінзбург.

Читайте такожУкраїні загрожує спалах дифтерії слідом за кором - лікар Комаровський (відео)

«Що стосується сироватки проти ботулізму як лікувального препарату, то його немає, як і проти дифтерії. Постачальник у нас - Міністерство охорони здоров’я. Коли були випадки – було 10 випадків ботулізму в Києві торік, то хворі самі купували. На превеликий жаль, така ситуація є, і ми (влада Києва – УНІАН) не можемо на неї вплинути», - наголосила вона.

Гінзбург з посиланням на Міністерство охорони здоров’я уточнила, що в Україні є протидифтерійна сироватка, яка отримана як гуманітарна допомога. «Але до областей вона не скерована, і говорити про її кількість я не можу», - зауважила вона.

Щодо попередження ботулізму - вона порадила дотримуватись правил зберігання продуктів харчування.

«Від решти хвороб в Києві є вакцини», - запевнила Гінзбург.

«Що стосується наявності вакцин проти дифтерії – вона є в достатній кількості для всіх вікових категорій. Уже вакциновано більше 23 тис. осіб, серед них 3 тис. – це дорослі. Спалаху не буде, якщо всі будуть вакцинуватися», - додала вона.

Читайте такожУкраїна має найнижчі показники охоплення вакцинацією серед країн Європи - ВООЗ

Як повідомляв УНІАН, 22 січня Гінзбург заявила, що у Києві впродовж останніх трьох років випадків захворювання на дифтерію не зареєстровано, охоплення вакцинацією у минулому році було на рівні 93%.

Вона також наголосила, що МОЗ запевнило, що для Києва є сироватка від дифтерії. «Протидифтерійна сироватка в грудні, за інформацією Міністерства охорони здоров’я, була отримана. Перерозподілу на Київ не було», - зазначила Гінзбург.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter