Неділя,
24 вересня 2017
Наші спільноти

Харківщина: автопарк «швидкої» поповнився новими реанімобілями

9 сучасних автомобілів

Автопарк екстреної медичної допомоги Харківської області поповнився новими реанімобілями.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Харківської облдержадміністрації, сьогодні в Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф заступник губернатора Ігор Шурма вручив водіям Служби екстреної медичної допомоги (ЕМД) ключі від сучасних автомобілів «швидкої допомоги».

Автопарк поповнили 9 сучасних автомобілів швидкої медичної допомоги на загальну суму 5, 9 млн грн., з них 4 - автомобілі класу «В» та 4 найвищого класу «С» «реанімобіль» вітчизняного виробника спеціальних автомобілів фірми «КРАС» (м. Київ).

За словами І.Шурми, техніка закуплена за рахунок субвенції з державного бюджету на придбання автотранспорту. Ще 1 автомобіль АШМД-С-4/1 (Renault Master) вартістю 850 тис грн отримано в рамках централізованих заходів від центральних органів влади.

«На сьогодні Служба екстреної медичної допомоги має 244 спеціалізованих автомобілі, але понад 95% з них вичерпали свій ресурс та потребують повного оновлення з переходом на нові сучасні у технічному та функціональному відношенні моделі», - сказав у своєму коментарі І.Шурма.

За його словами, у 2013 році Харківщина розраховує отримати кошти на закупівлю приблизно 70 автомобілів екстреної медичної допомоги . У бюджеті на 2013 рік на ці цілі передбачена субвенція також у розмірі 19 млн грн., і цього вистачить, щоб укомплектувати бригади екстреної допомоги всім необхідним.

За його інформацією, на утримання Служби ЕМД Харківщини з державного бюджету виділено 165 млн грн., але ця цифра ще переглядатиметься.

Довідка УНІАН. Автомобіль екстреної швидкої медичної допомоги класу «В» створений на базі шасі PEUGEOT Boxer, призначений для транспортування хворого або постраждалого і забезпечений устаткуванням для проведення моніторування стану пацієнта та його лікування під час руху за допомогою сучасного обладнання.

Автомобіль швидкої медичної допомоги класу «С» створений на базі шасі Mercedes-Benz Sprinter і призначений для транспортування та здійснення ускладненого догляду та нагляду за пацієнтом із наданням йому екстреної медичної допомоги. Він додатково оснащений апаратами штучної вентиляції легенів для дорослих та дітей з режимом контрольованої вентиляції, контролем тиску кінця видиху, що створює умови для більшого насичення крові киснем та можливістю подачі киснево-повітряної суміші, а також чистого кисню.

Спеціалізовані автомобілі класу «В» та «С» відповідають національному стандарту України та повністю підготовлені для забезпечення екстрених виїздів із наданням медичної допомоги та проведенням інтенсивної терапії силами спеціалістів бригади, у тому числі при прибутті на місце події та під час подальшого транспортування.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку