Середа,
23 серпня 2017
Наші спільноти

Кохання змінює структуру мозку людини - вчені

Китайські й американські вчені представили результати свого дослідження того, як любов змінює структуру мозку людини і його роботу

любовь поцелуй / Фото: УНИАН
Для дослідження нейрофізіологи використовували метод магнітно-резонансної томографії, провівши цю процедуру на ста добровольцях-студентах   Фото: УНІАН

Результати дослідження опубліковані в журналі Frontiers in Human Neuroscience, передає "Новое время". "Ми можемо опинитися на крок ближче до відкриття, що таке любов, завдяки науковому дослідженню, надавши перші емпіричні докази змін в головному мозку, спричинених любов'ю", - сказано у висновках.

Кохання підвищує імунітет і робить людину успішною

Для свого дослідження нейрофізіологи використовували метод магнітно-резонансної томографії, провівши цю процедуру на ста добровольцях-студентах Південно-західного університету (Чунцін, Китай). Всі учасники були розділені на 3 групи: тих, хто закоханий на момент дослідження, тих, хто тільки що розлучився з парою, і тих, хто давно не підтримував любовні відносини.

Як показали результати сканування мозку, у представників першої групи більш активно працювали ділянки мозку, які відповідають за систему винагороди, мотивацію та управління емоціями, а також соціальне пізнання.

Кохання змінює мислення - психологи

У тих, чиї відносини були перервані, активність цих зон виявилася зниженою. Причому чим довше кандидат був без відносин, тим нижче була активність цих частин мозку. У той же час тільки у цієї групи інтенсивно працювало хвостате ядро мозку.

Мозок незакоханих учасників дослідження відрізнявся менш яскраво вираженою активністю мозку.

За словами керівника групи, професора Сяочу Чжана, до цих пір не було відомо чи впливають романтичні почуття на функціональну архітектуру мозку.

Дослідники відзначили, що їх дослідження успішно отримали "перші емпіричні докази змін функціональної архітектури головного мозку під впливом любові".

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку