П'ятниця,
20 жовтня 2017
Наші спільноти

Розумова праця захистить мозок від деменції

Ті люди, чия робота вимагала великої віддачі, як правило, жили довше за тих, чия робота була менш складною

Высокий уровень образования и умственный труд увеличивают так называемый когнитивный резерв / Фото: positivelife.com
Високий рівень освіти і розумової праці збільшують так званий когнітивний резерв / Фото: positivelife.com

Лобово-скронева деменція часто зустрічається серед людей молодше 65 років. Вона призводить до змін особистості, поведінки і порушенням мови. Пам'ять при цьому захворюванні не страждає. Люди з лобно-скроневою деменцією після появи перших симптомів, як правило, живуть недовго (від 6 до 10 років), пише meddaily.ru з посиланням на Zee News. Фахівці з Університету Пенсільванії вивчили результати розтину 83 осіб, що страждали від лобово-скроневої деменції і хвороби Альцгеймера. У вчених також була інформація про те, де працювали ці люди.

Фахівці розділили людей на 3 групи, виходячи з роду їх занять. В першу групу увійшли малокваліфіковані працівники заводів і сфери послуг, у другу - ті, чия робота була пов'язана з торгівлею і продажами, а в третю - висококваліфіковані фахівці, наприклад, юристи та інженери. Потім дослідники оцінили тривалість життя людей з моменту появи перших симптомів захворювань.

34 особи з лобово-скроневою деменцією в середньому прожили після цього близько семи років. Ті люди, чия робота вимагала великої віддачі, як правило, жили довше за тих, чия робота була менш складною. Так, висококваліфіковані фахівці прожили в середньому 116 місяців, а малокваліфіковані працівники - близько 72 місяців. На тривалість життя людей з хворобою Альцгеймера рід занять не впливав. Вчені додають: високий рівень освіти і розумової праці збільшують так званий когнітивний резерв. Він допомагає мозку боротися із захворюванням.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку