Президент Польщі занепокоєний можливими епідеміями від близькосхідних біженців

10:01, 19 жовтня 2015
22 0

Президент Польщі Анджей Дуда висловив побажання, щоб уряд відзвітував про готовність до можливої появи різних епідемій у зв'язку з приїздом біженців з півдня.

REUTERS

Президент Польщі Анджей Дуда висловив побажання, щоб уряд відзвітував про готовність до можливої появи різних епідемій у зв'язку з приїздом біженців з півдня.

Про це він заявив в ефірі телеканалу TVN24.

"Якщо уряд на це (прийом біженців - УНІАН) погоджується, то я хотів би, щоб він відповів на запитання: чи готовий він на різні варіанти розвитку подій у зв'язку з цим, чи захищені поляки належним чином, хоча б з епідеміологічної точки зору?", - підкреслив Дуда.

Глава держави зазначив, що пріоритетом для нього є безпека поляків, в тому числі й у галузі охорони здоров'я і в контексті "небезпеки, пов'язаної з напливом біженців".

Кілька днів тому лідер опозиційної партії "Право і Справедливість" (PiS) Ярослав Качиньський заявив, що одночасно з приїздом біженців в Польщу в країну можуть завезти небезпечні хвороби, про які тут вже давно не чули. Політсила виступає проти прийому Польщею мігрантів.

Глава польського уряду Копач різко розкритикувала таку позицію і назвала її "нелюдською". Також прем'єр зазначила, що стан здоров'я всіх біженців перевіряють у центрах прийому на півдні Європи.

Згідно з рішенням Ради ЄС, у Польщу протягом двох років повинні прибути понад 7 тис. біженців з півдня.

Як повідомляв УНІАН, 17 жовтня Угорщина запровадила тимчасовий контроль на кордоні зі Словенією, щоб запобігти проникненню в країну мігрантів.

За словами представників влади країни, рішення про перевірки прийняли після того, як з'явилася інформація, що біженців доставляють до угорського кордону через територію Словенії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter