Понеділок,
23 жовтня 2017
Наші спільноти

Діагностичний тест дозволить виявити рак задовго до перших симптомів

Американська компанія Illumina, розробник і виробник молекулярно-біологічного обладнання, оголосила про створення дочірньої фірми Grail, яка буде займатися розробкою та оптимізацією методики для раннього виявлення онкологічних захворювань з аналізу крові.

Фото: УНИАН
Діагностичний тест крові дозволить виявити рак задовго до появи перших симптомів / Фото: УНІАН

Метод заснований на виявленні в крові пацієнтів фрагментів ДНК пухлинних клітин – вони з'являються на ранніх стадіях формування пухлини, ще до того, як стають помітні симптоми захворювання.

У клінічних випробуваннях нової методики візьмуть участь понад 30 тисяч осіб. Розробники планують продемонструвати ефективність нового методу і показати його перевагу перед іншими методиками ранньої діагностики раку.

Мамографія і УЗД виявляють рак молочної залози однаково ефективно

Джей Флетлі (Jay Flatley), представник компанії Grail, пояснює, що розробники спробують створити універсальний метод діагностики, який дозволить за одним аналізом крові виявити відразу декілька видів раку. Однак, спочатку вони планують розробити тести для діагностики пухлин легень та молочної залози.

Автори вважають, що такі тести почнуть використовуватися в клінічній практиці в 2019 році. Вартість проведення одного тесту не буде перевищувати 1000 доларів США.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку