Неділя,
24 вересня 2017
Наші спільноти

Чоловіче населення Європи перевищило жіноче вперше за 250 років

Демографи припускають, що надлишок чоловіків дасть жінкам більше можливостей диктувати свої умови.

REUTERS
REUTERS

Вперше за всю історію спостережень, що ведеться з перепису 1749 року, чоловіків у Швеції стало більше, ніж жінок. Аналогічні процеси відбуваються в Норвегії, Данії, Німеччині і Великобританії. Це унікальне явище для західних країн, де жіноче населення завжди переважало чоловіче. Про причини і наслідки нового демографічного тренду повідомляє Лента.ру з посиланням на Phys.org.

Вперше історичний зсув зафіксували у березні 2015 року — чоловіків у Швеції виявилося на 277 осіб більше. За рік цей розрив виріс до 12 тисяч чоловіків. Хоча для населення в десять мільйонів це не дуже велика цифра, в майбутньому розрив лише зросте, стверджують вчені.

Падіння народжуваності в сучасному світі пояснили жадібністюХоча на 105 новонароджених хлопчиків у Європі припадає в середньому 100 дівчаток, через більш високу тривалість життя жінок стає більше, ніж чоловіків. Але нещодавно ця тенденція почала змінюватися: у Норвегії чоловіки вийшли вперед ще в 2011 році, в Данії та Швейцарії чисельність обох статей зрівнялася. В Німеччині, де через дві світові війни чоловіків категорично не вистачало, співвідношення статей зрушилося: з 87 чоловіків на 100 жінок у 1960 році до 96 чоловіків у 2015-му. Ту ж картину до 2050 року очікують побачити у Великобританії.

Дане явище пояснюють двома причинами: зростанням тривалості життя у чоловіків (завдяки прогресу в галузі охорони здоров'я та охорони праці) та прибуттям десятків тисяч біженців, переважно чоловічої статі, з країн Африки та Близького Сходу. Тільки в Швеції в 2015-2016 роках отримали притулок 35 тисяч підлітків, які прибули в країну без батьків.

Демографи припускають, що надлишок чоловіків дасть жінкам більше можливостей диктувати свої умови. При цьому одночасно може зрости ризик сексуального насильства з боку чоловіків, які не можуть знайти собі партнера.

У 2014 році німецькі вчені з'ясували, що на Землі жінок завжди було більше, ніж чоловіків. Виявилося, що ще до міграції предків людини з Африки жінок в роді Homo було більше, ніж чоловіків, — і ця закономірність зберігалася протягом всієї історії. Можливо, причиною цього є полігінія (або багатоженство, коли один чоловік вступає в статеві стосунки з багатьма жінками) і вірілокальність (після одруження дружина переїжджає до чоловіка). У підсумку слабка стать «подарувала» населенню планети більше генів, ніж сильна.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку