Аналіз крові допоможе вибрати ліки від депресії

09:19, 08 червня 2016
Зарубіжні новини
316

Медики з Королівського коледжу Лондона стверджують, що розроблений ними аналіз крові допоможе точніше призначати ліки людям з депресією.

REUTERS

Нині лікарі виписують антидепресанти методом проб і помилок - спостерігаючи, яку реакцію викликає той чи інший препарат у пацієнта і за необхідності змінюючи препарати. Це призводить до того, що приблизно в половині випадків ліки, які лікар виписав першими, не діють.

Новий метод дозволяє визначити пацієнтів, яким не підходять звичайні антидепресанти. За оцінкою лікарів, таких пацієнтів приблизно третина від загальної кількості. Їм рекомендується прописувати відразу сильнодіючі антидепресанти.

Читайте такожДепресія заважає жінкам завагітніти - дослідження

Медики підкреслюють, що метод поки тільки досліджується. Коли він розроблявся, тестування проводилося на 140 пацієнтах, але щоб зробити остаточний висновок про ефективність, необхідно протестувати його на суттєво більшій групі.

Депресія є дуже поширеною проблемою психічного здоров'я в усьому світі: за різними оцінками на неї страждають до 350 мільйонів людей різного віку.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter