Дефіцит сну призводить до запальних процесів

15:04, 11 липня 2016
Зарубіжні новини
626

Аналіз показав: порушення сну (низька якість сну або безсоння) і занадто довгий сон (більш як 8 годин) виявилися пов'язаними з підвищеними рівнями маркерів запалення в організмі.

Люди должны спать по 7-8 часов в сутки / Фото: musclefactory.ru

Недосипання і занадто довгий сон підвищують в організмі рівні маркерів запалення. Це показало нове дослідження, проведене співробітниками Каліфорнійського університету, розповідає meddaily.ru з посиланням на The Times of India. Вчені нагадують: люди повинні спати по 7-8 годин на добу.

Фахівці проаналізували дані 72 досліджень за участю понад 50000 добровольців. Аналіз показав: порушення сну (низька якість сну або безсоння) і занадто довгий сон (більш як 8 годин) виявилися пов'язані з підвищеними рівнями маркерів запалення в організмі - C-реактивного білка (CRP) і інтерлейкіну-6 (IL-6).

Читайте такожПроблеми зі сном провокують розвиток раку - дослідженняНедосипання корелювало зі зростанням рівня CRP. Вчені говорять, що підвищення рівнів цих сполук збільшує ризик ряду захворювань, включаючи хвороби серця, гіпертонію і цукровий діабет 2-го типу. Правильний режим сну допоможе запобігти проблемам зі здоров'ям.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter