Субота,
23 вересня 2017
Наші спільноти

Фрукти й овочі назвали джерелом щастя

Каротиноїди, що містяться у фруктах і овочах, можуть впливати на окисно-відновний баланс в організмі людини. Він, у свою чергу, може впливати на рівень гормонів.

употребление больших количеств фруктов и овощей способствует повышению уровня счастья / Фото: ap.dn.ua
Вживання великих кількостей фруктів і овочів сприяє підвищенню рівня щастя / Фото: ap.dn.ua

Дослідники з Уорікського університету продемонстрували, що вживання великої кількості фруктів і овочів сприяє підвищенню рівня щастя. При цьому він може бути порівнюваний зі збільшенням добробуту від знаходження роботи. Стаття вчених опублікована в American Journal of Public Health, повідомляє Лента.ру.

У ході дослідження був вивчений спосіб харчування 12 тисяч випадково обраних людей, які вели дієтичне щоденники, та їх психологічний стан. Учасники довготривалого дослідження The Household, Income and Labour Dynamics in Australia Survey (HILDA) вказували, які продукти вони вживали кожен день і в яких кількостях.

Фруктово-ягідні смузі допоможуть побороти целюлітБули зібрані дані про харчування за 2007, 2009 і 2013 роки. Вони звірялися з відповідями про психологічний стан. При цьому враховувалися зміни в доходах і особистих обставинах, які також могли вплинути на рівень щастя.

Виявилося, що кожна додаткова щоденна порція фруктів і овочів позитивно впливає на рівень щастя. За словами вчених, цей ефект набагато сильніший, ніж сприятливий вплив на здоров'я. Можливе пояснення цього — каротиноїди, що містяться у фруктах і овочах, які можуть впливати на окисно-відновний баланс в організмі людини. Він, у свою чергу, може впливати на рівень гормонів.

Ягоди здатні допомогти в боротьбі із зайвою вагоюДослідники вважають, що люди не прагнуть змінити своє харчування, оскільки здоровий спосіб життя не дає миттєвого результату. Однак психологічне благополуччя може поліпшуватися досить швидко для того, щоб це мотивувало людей до перегляду своєї дієти.

Отримані результати можуть бути використані фахівцями у галузі охорони здоров'я, щоб переконати людей переходити на здорове харчування, відзначається в статті.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку