Неділя,
24 вересня 2017
Наші спільноти

Спеціалісти довели небезпеку цукрозамінників

Штучні підсолоджувачі сприяють гіперактивності, безсонню, зниженню якості сну, переїданню.

употребление искусственных подсластителей (на примере сукралозы) приводит к появлению у некоторых людей чувства голода, заставляющего переедать / Фото: УНИАН
Вживання штучних підсолоджувачів призводить до появи почуття голоду, що змушує переїдати / Фото: УНІАН

Австралійські медики назвали головну небезпеку цукрозамінників, які використовуються людиною як штучний і низькокалорійний аналог природного продукту. Дослідження опубліковане в журналі Cell Metabolism, коротко про нього повідомляє Лента.ру з посиланням на видання EurekAlert!

Цукор треба виключити, замінивши його фруктамиФахівці у своєму дослідженні спробували з'ясувати причину, з якої вживання штучних підсолоджувачів (на прикладі сукралози) призводить до появи у деяких людей почуття голоду, що змушує переїдати.

Вчені провели експерименти на плодових мушках і відтворили результати на мишах. Вони показали, що вживання цукрозамінників призводить до виникнення в нервовій системі тварин зв'язків, відповідальних за недостатнє сприйняття калорійності простих вуглеводів (природного цукру). Таким чином мушки і миші, споживаючи їжу, недооцінюють її калорійність і переїдають.

Експерименти на плодових мушках, в ході яких вони вживали цукрозамінник, проводилися протягом п'яти діб. За цей час калорійність споживаної ними їжі зросла на 30 відсотків. Досліди на мишах проводилися протягом тижня. За цей час тварини також продемонстрували збільшення калорійності раціону.

У США зареєстровано пристрій для боротьби з ожирінням

Дослідники виявили, що штучні підсолоджувачі сприяли гіперактивності, безсонню і зниженню якості сну. Такі ж симптоми спостерігаються, як показали інші вчені, при голодуванні.

Згідно з раніше проведеним дослідженням колег учених, вживання сукралози людьми, що мають надлишкову масу тіла, не призводить до її збільшення, порівняно з тими, хто вживає цукор у великих кількостях.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку