Четвер,
17 серпня 2017
Наші спільноти

Конструктори створили годинники для незрячих, які допоможуть "відчути" час

Люди, які носять годинник, відчувають вібрації тактильних стрілок, визначаючи таким чином час.

За минутную стрелку отвечает двойная вибрация, а за часовую – однократная / Фото: newsru.co.il
За хвилинну стрілку відповідає подвійна вібрація, а за годинну – одноразова / Фото: newsru.co.il

У Росії створили спеціальні годинники, призначені для сліпих і слабкозрячих людей. Вони називаються Feel Your Time (Відчуй Свій Час) і вони дійсно дають можливість своїм власникам «відчути», котра година – люди, які носять годинник, відчувають вібрації тактильних стрілок, визначаючи таким чином час, повідомляє Медпортал.

Користуватися годинником досить просто. Щоб відчути вібрації, потрібно провести пальцем по годиннику – він завібрує в тих місцях, де знаходяться цифри, що визначають години і хвилини. За хвилинну стрілку відповідає подвійна вібрація, а за годинну – одноразова. У тому випадку, якщо обидві стрілки вказують на одну і ту ж поділку – в цьому місці буде відчуватися потрійна вібрація.

Годинник призначений не тільки для слабкозорих людей, але і для тих, чий зір в повному порядку. Творець годинника, проект forblind.org, пояснює, що це ще і стильний аксесуар, який стане в нагоді кожному. Годинники виготовлені із сталі і здатні пропрацювати близько півроку на одному заряді акумулятора.

У кожної людини - суто свій біологічний "годинник"«Годинник FYT-1.0 став утіленням двох моїх бажань. Кілька років тому я мріяв про створення обладнання для незрячих і про створення незвичайних годинників. Реалізувавши кілька проектів для людей з обмеженими можливостями, я почав працювати над годинником для незрячих. Архітектор Надія Решетова продумала дизайн з урахуванням візуальних і тактильних відчуттів і законів ергономіки», — пояснив керівник проекту Віталій Муніров.

Гроші на доопрацювання прототипу і виробництво перших образів було вирішено зібрати за допомогою краудфандінгу. Зараз творці тактильних годинників запустили кампанію зі збору коштів.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку