Вчені виявили у вірусі Зіка два типи білків, що зумовлюють мікроцефалію

15:22, 12 серпня 2016
175 0

Вчені із США ідентифікували два типи білка у вірусі Зіка, які можуть бути відповідальні за розвиток мікроцефалії у немовляти.

REUTERS

Науковці переконані, що це новий крок у запобіганні народженню немовлят з мікроцефалією у матерів, інфікованих вірусом Зіка, пише news.xinhuanet.com з посиланням на публікацію у журналі Cell Stem Cell.

"Наше дослідження вперше виявило причинно-наслідковий зв'язок між білками у вірусі та розвитком мікроцефалії. Це допоможе у профілактиці і лікуванні мікроцефалії", - зазначив один з дослідників, доцент Університету Південної Каліфорнії Чжень Чжао.

Читайте такожУ Техасі зафіксовано перший випадок смерті від вірусу Зіка

Вірус Зіка містить 10 білків, але тільки два - NS4A і NS4B, можуть перешкоджати нормальному розвитку мозку плода. Результати дослідження базуються на вивченні трьох штамів Зіка, які вразили ембріональні нервові стовбурові клітини у другому триместрі вагітності.

"Важливо пам'ятати, що не кожна вагітна жінка, яка інфікована вірусом Зіка, народжує дитину з мікроцефалією, - сказав Чжао. - Ми намагаємося розробити ліки для групи ризику."

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter