Субота,
19 серпня 2017
Наші спільноти

Вчені спростували постулат про те, що настрій людини залежить від виразу його обличчя

Дослідники з Нідерландів спростували один з постулатів психології щодо мімічного зворотного зв'язку (facial feedback hypothesis), яка є однією з найважливіших тем у психології.

www.afs.org
Настрій людини не залежить від виразу його обличчя / www.afs.org

Згідно з гіпотезою мімічного зворотного зв'язку, настрій людини залежить від його пози і виразу обличчя. Вперше подібне припущення було сформульовано в XIX столітті американським філософом і психологом Вільямом Джемсом. Згодом було проведено безліч досліджень, які підтверджували цю гіпотезу, пише Perspectives on Psychological Science.

Інтернет-залежність пов'язана з депресією і психічними розладами - дослідження

Одне з найголовніших досліджень на цю тему було завершено в 1988 році. У ньому психологи просили випробовуваних посміхнутися, тримаючи між зубами олівець. В результаті їх посмішка виходила досить широкою, і піддослідні відзначали поліпшення власного настрою. Крім того, їх просили насупитися і затиснути олівець губами — в такому випадку реакція на подразники була менш позитивною.

Цього разу вчені провели дослідження з куди більшою вибіркою випробовуваних і з'ясували, що старі висновки помилкові і наявність олівця в роті не робить жодного впливу на настрій людини. Результати цієї роботи визнав і провідний автор оригінальної статті 1988 року.

У 2015 році в рамках «проекту відтворюваності» (Reproducibility Project) дослідники повторили сто класичних психологічних досліджень, але змогли відтворити результати лише двох третин з усього масиву.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку