Четвер,
21 вересня 2017
Наші спільноти

Вчені створили "Інтерактивний 3D-атлас людської ембріології"

Новий проект вчених з Амстердамського університету (University of Amsterdam) проливає світло на химерний світ розвитку людського ембріона.

iflscience.com
Ембріологи Амстердамського університету створили кілька інтерактивних тривимірних моделей ембріонів / iflscience.com

Робота нідерландців допоможе лікарям краще зрозуміти природу генетичних захворювань і вад розвитку, крім того, проект показує, як мало людство знає про фізіології ембріонів на ранніх термінах, пише IFL Science.

Вчені отримали живі зародки з незапліднених яйцеклітин

Ембріологи Амстердамського університету створили кілька інтерактивних тривимірних моделей ембріонів і зібрали їх в єдиний «Інтерактивний 3D-атлас людської ембріології». Вчений Бернадетт де Баккер (de Bernadette Bakker), прокоментувала, що вчені знають більше про Місяць, ніж про те, що відбувається після зачаття, і додала, що на даний момент книги використовують зображення ембріонів, зроблені на основі інформації 1930-х років. Нові посібники виходять з тими ж ілюстраціями, що і старі, але додається тільки нова текстова інформація. За словами фахівців, в літературі в деяких випадках розповідається про розвиток людини за аналогією з розвитком миші або курчати, однак це не відповідає істині. Частина органів формується у ембріона людини раніше, ніж у курей і мишей, а частина — значно пізніше, але в підручниках це не відображено. Новий посібник виправить ці помилки.

У Велій Британії дозволили цілеспрямовані зміни ДНК людських ембріонів

Над атласом працювали 75 осіб, які проаналізували близько 15 тисяч зразків тканин, деяким з яких вже виповнилося 100 років. Всі ці зразки були взяті з колекції зразків людських ембріонів інституту Карнегі (Carnegie Institution for Science). На основі отриманих даних було розроблено 14 моделей ембріонів у «віці» до 60 днів на різних стадіях розвитку. За допомогою посібника можна не тільки подивитися, як виглядає ембріон зовні, але і детально ознайомитися з тим, як формуються різні системи людини — дихальна, кістякова, нервова та інші.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку