П'ятниця,
23 червня 2017
Наші спільноти

Запахи допомагають дітям приймати рішення - вчені

Добровольцям на три секунди давали понюхати один з трьох запахів (троянди, риби або нейтральний). Відразу після цього дітям показували дві фотографії однієї і тієї ж людини.

частіше вибирали щасливе обличчя, якщо до цього нюхали приємний запах / Фото: flickr.com
Діти частіше вибирали щасливе обличчя, якщо до цього нюхали запах троянди / Фото: flickr.com

У дослідженні, проведеному співробітниками Центру Монелл, взяли участь 140 дітей віком від 3 до 11 років. Добровольцям на три секунди давали понюхати один з трьох запахів (троянди, риби або нейтральний). Відразу після цього дітям показували дві фотографії однієї і тієї ж людини, розповідає Мeddaily.ru з посиланням на Psych Central.

Запахи допомагають ділитися позитивними емоціямиОбличчя людини на першому фото випромінювало радість, а на другому - відразу. Учасникам пропонували вибрати одну з фотографій. Потім діти оцінювали запахи. Дослідження показало, що добровольці віком до 5 років, як правило, вибирали радісне обличчя, незалежно від запаху і того, наскільки приємним воно їм здалося.

Нюх - показник довголіттяПри цьому запахи впливали на рішення дітей у віці 5 років і старше. Судячи з усього, ці учасники пов'язували нюхові і візуальні сигнали. Вони частіше вибирали щасливе обличчя, якщо до цього нюхали приємний запах, і навпаки. Надалі вчені планують з'ясувати, чи залежать від запахів рішення дітей з розладами аутистичного спектру (РАС).

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку