П'ятниця,
20 жовтня 2017
Наші спільноти

Музика впливає на мозок подібно до психотропних речовин - вчені

При прослуховуванні музики включаються ті ж ділянки кори і області мозку, що і при прийомі психоактивних препаратів, спілкуванні з друзями і навіть релігійному досвіді, що супроводжується зміненим станом свідомості.

REUTERS
Пригнічення активності опіоїдних рецепторів у мозку знижує рівень задоволення від музики / REUTERS

Канадські вчені з університету Макгілла в Монреалі з'ясували, що музика впливає на мозок таким же чином, як секс і вживання наркотиків, повідомляє Nature.

Медитація і музика допомагають повернути пам'ять - дослідження

Нейрофізіологи вважали, що при прослуховуванні музики включаються ті ж ділянки кори і області мозку, що і при прийомі психоактивних препаратів, спілкуванні з друзями і навіть релігійному досвіді, що супроводжується зміненим станом свідомості.

Дослідники вирішили перевірити це припущення, заблокувавши рецептори нервових клітин, на які діють наркотичні препарати. На думку вчених, це повинно було зменшити задоволення від музики. Для цього використовували препарат налтрексон, який є антагоністом опіоїдних рецепторів. Його запропонували випити 21 випробуваному, які повинні були слухати свою улюблену музику. Однак частині учасників давали плацебо, при цьому самі експериментатори не знали, хто отримав налтрексон, а хто — пустишку.

Музика робить важкі тренування легше - дослідження

Встановлено, що пригнічення активності опіоїдних рецепторів у мозку дійсно знижувало рівень задоволення від музики. Це було визначено, як через спостереження за змінами в міміці людини, так і через опитування самих добровольців. Їх попросили оцінити за 100-бальною шкалою, наскільки приємно було для них прослуховування аудіозаписів до прийому налтрекстона і після нього. Виявилося, що рівень опустився з 73,07 бала до 58,76 бали.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку