Дослідження виявило, що дистанційна робота може призводити до стресу

09:03, 17 лютого 2017
114 0

Поява смартфонів, ноутбуків та інших мобільних технологій дозволяє людям працювати з дому і не витрачати час на поїздку в офіс, яка займає чимало часу, особливо в годину пік.

Womensplay

Але з іншого боку, у цієї нової тенденції є і свої мінуси, пов'язані з тим, що робота на відстані часто буває ненормованої і до того ж позбавляє працівників контакту з колегами, пише Центр Новин ООН.

Про це йдеться в новій доповіді Міжнародної організації праці (МОП). Дослідження щодо дистанційної роботи експерти провели в 15 країнах світу - Бельгії, Франції, Фінляндії, Німеччини, Угорщини, Італії, Нідерландах, Іспанії, Швеції і Великобританії, а також в Аргентині, Бразилії, Індії, Японії та США.

Читайте такожВчені спростували зв'язок між роботою вночі і розвитком раку молочної залози у жінок

З'ясувалося, що в європейських країнах, щонайменше, 17 відсотків людей працюють з дому. Найбільш популярний такий вид діяльності у Фінляндії, Нідерландах і Швеції.

На думку експертів у сфері зайнятості, у цієї нової тенденції є свої переваги і недоліки. Переваги зводяться до того, що не треба витрачати час на дорогу в офіс, з'являється більше можливостей самостійно планувати роботу, а робочий графік стає більш гнучким. До того ж, робота вдома допомагає жінкам, особливо з маленькими дітьми, краще справлятися з сімейними турботами.

До недоліків зайнятості поза офісу експерти віднесли той факт, що робота з дому, є ненормованою, займає більше часу, постійно переривається домашніми справами і в результаті доводиться працювати більш інтенсивно. А це нерідко призводить до стресу.

Разом з тим, автори дослідження підкреслили, що межі між особистим життям і роботою багато в чому залежать від виду діяльності.

Експерти МОП рекомендують працедавцям встановлювати чіткий робочий час для працюючих з дому, наприклад з 9 до 17 годин і позбавляти їх доступу до «мобільного офісу» в неробочі години.

Читайте такожАвстралійські медики рекомендують працювати не більше 39 годин на тиждень

У МОП відзначають також, що останнім часом з'явилася тенденція роботи з дому у доповнення до роботи в офісі, а не замість неї. Вони нагадують, що така робота вимагає додаткової оплати, не повинна призводити до порушення норм трудового законодавства, що встановлює максимально допустиму кількість робочих годин на тиждень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter