П'ятниця,
20 жовтня 2017
Наші спільноти

Вчені розкрили механізм еволюції смертельних супербактерій

Вчені з Інституту Броуда і Гарвардського університету виявили мутації, які зумовлюють появу супербактерій — мікроорганізмів, стійких до різних антибіотиків і викликають невиліковні захворювання.

news.gatech.edu
Виявлені зміни можуть дати бактерії шанс вижити у середовищі, де присутні різні антибіотики / news.gatech.edu

Зміни в ДНК можуть призвести до розвитку резистентності до антибактеріальних препаратів, повідомляє eLife. Наприклад, мікроорганізми можуть набувати генів, що відповідають за розщеплення лікарських молекул і виведення їх з клітини. Точкові мутації (зачіпають один нуклеотид у генах) також можуть змінювати структури життєво важливих білків, роблячи їх невразливими до дії антибіотиків.

У США виявили інфекцію, яка не піддається лікуванню антибіотиками

У своїх експериментах біологи виростили кілька сотень культур Mycobacterium smegmatis, родинних бактерії, що викликає туберкульоз. Мікроорганізми піддавали дії низьких концентрацій антибіотика, в результаті чого гинули найбільш чутливі до ліків M. smegmatis. При цьому залишалися групи мікробів-мутантів, резистентних до антибіотиків.

Вчені з'ясували, що стійкість виникла через зміни у генах, що відповідають за роботу рибосом — органоїдів, що беруть участь у синтезі білків. При цьому антибіотики не порушували їх функцій і були націлені на інші компоненти клітин. Тому резистентність не можна було пояснити розвитком невразливості рибосом до лікарських препаратів. Крім того, мутації також посилили опірність M. smegmatis до теплового шоку та інших видів стресу, які могли б ушкодити мембрану бактерії.

Антибіотики провокують ріст колоній бактерій - вчені

На думку дослідників, виявлені зміни можуть дати бактерії шанс вижити у середовищі, де присутні різні антибіотики. Це, в свою чергу, сприятиме подальшій еволюції мікроба і розвитку стійкості до високих концентрацій лікарських речовин.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку