Четвер,
21 вересня 2017
Наші спільноти

У світі стрімко зростає кількість наркозалежних жінок - експерти

Експерти Міжнародного комітету з контролю над наркотиками закликають уряди виділяти більше коштів на запобігання та лікування наркоманії серед жінок.

Ваш Перший Крок
Жінки складають третину всіх наркоспоживачів у світі / Your First Step

Про це йдеться в щорічній доповіді Комітету, що була опублікований вчора. Автори нагадують про те, що жінкам частіше призначають наркотичні препарати, які зумовлюють звикання, пише Центр новин ООН.

Вживання знеболювальних може викликати стійке звикання - медики

«Ми бачимо, наприклад, що жінки складають третину всіх наркоспоживачів у світі, однак тільки п'ята частина з них отримує лікування», - сказав президент Комітету Вернер Сипп. - Водночас стрімко зростає кількість наркотичного передозування серед жінок».

У доповіді йдеться про те, що Афганістан залишається найбільшим постачальником опіуму і героїну. На європейські ринки героїн потрапляє, головним чином, через Туреччину і Балкани. На цьому маршруті в 2014 році було конфісковано 48 тонн героїну.

Після декількох років спаду зросли обсяги постачання опіуму через країни Центральної Азії та Росію. У доповіді відзначено заходи, прийняті урядами цих держав, щодо боротьби з незаконним обігом і розповсюдженням наркотиків, у тому числі в рамках Організації шанхайського співробітництва. Так, в минулому році 950 кілограмів наркотиків вдалося конфіскувати у результаті спільних рейдів сил безпеки Росії, Таджикистану та інших країн Центральної Азії, а також Афганістану.

Експерти Комітету також нагадують про те, що чверть всіх ін'єкційних наркоманів проживає в Східній і Південно-Східній Європі.

При цьому значна частина з них - мешканці Росії і України. 22 відсотки ін'єкційних наркоспоживачів в цьому регіоні інфіковані ВІЛ-інфекцією.

Росія, Україна, Литва і Латвія також в числі європейських країн, де зафіксовані випадки нелегального культивування каннабіса у домашніх умовах. Молдова і Україна увійшли до списку основних постачальників канабісу в європейські країни.

Автори доповіді рекомендують урядам визнати наркозалежність проблемою охорони здоров'я, відмовитися від смертної кари за злочини, пов'язані з наркотиками, і обмежити легальне використання марихуани винятково за медичним призначенням.

Експерти ООН стурбовані зростанням популярності синтетичних наркотиків

Експерти Комітету прокоментували, так звані, суспільні кімнати для використання наркотиків», які нещодавно з'явилися, наприклад, у Франції. У Комітеті попереджають, що кімнати мають сприяти пом'якшенню негативних наслідків наркоманії, не заохочуючи при цьому вживання наркотиків або їхній обіг.

Теги: наркотична залежність, здоров'я жінок, опіати

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку