П'ятниця,
20 жовтня 2017
Наші спільноти

У світі щочетверта дитина до 5 років гине через забруднення повітря і води - ВООЗ

Неблагополучне навколишнє середовище впливає на здоров'я дитини, навіть коли вона перебуває в утробі матері.

Фото: ФАО
Забруднення навколишнього середовища особливо небезпечно для дітей з-за низької маси тіла і нерозвинених дихальних шляхів / Фото: ФАО

Кожна четверта дитина молодше п'яти років гине через забруднення повітря і води, пасивне куріння, відсутність санітарно-гігієнічних умов.

ЮНІСЕФ: в Південному Судані через гостре виснаження страждає понад мільйон дітей

Про це попереджають експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). За даними досліджень, забруднення навколишнього середовища особливо небезпечно для дітей через такі чинники, як невелика маса тіла і нерозвинені дихальні шляхи. У них також ще не сформувалися внутрішні органи та імунна система. Причому неблагополучне навколишнє середовище впливає на здоров'я дитини, навіть коли вона ще перебуває в утробі матері. Найбільш поширені наслідки для дітей молодшого віку – діарея, малярія і пневмонія. Пневмонія може викликати хронічні респіраторні захворювання, а пасивне куріння підвищує ризик серцево-судинних захворювань, інсультів і раку.

У ВООЗ підкреслюють, що цим захворюванням можна запобігти, якщо вжити термінових заходів.

У світі через забруднене повітря щорічно вмирає близько 3 мільйонів людей - ВООЗ

«Ми звертаємося з закликом до всіх людей: «Не забруднюйте наше майбутнє». Адже сьогодні в результаті забруднення повітря щорічно гине 1,7 млн. дітей в віці до п'яти років», - заявила представник ВООЗ Марія Нейра.

У першу чергу, експерти ВООЗ рекомендують забезпечити всі родини джерелами чистої енергії і надати їм можливість користуватися чистою водою.

Теги: ВООЗ, дитяча смертність, проблеми екології

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку