Субота,
19 серпня 2017
Наші спільноти

Вчені визначили оптимальний час перебування на сонці

Іспанські вчені визначили оптимальний час і тривалість прийняття сонячних ванн.

Фото: УНІАН
Відкрито для сонячної радіації при цьому повинно бути не менше чверті поверхні тіла / Фото: УНІАН

Головним критерієм для оцінки вчені вибрали отримання оптимальної дози вітаміну D, який синтезується в шкірі людини під дією денного світла, пише іспанська державна Служба наукових новин та інформації.

Рудоволосі люди найбільш схильні до розвитку раку шкіри

У січні на сонці рекомендується перебувати близько 130 хвилин, при цьому повинно бути відкрито не менше десяти відсотків поверхні тіла. У квітні та липні досить десяти хвилин, але приблизно чверть тіла повинна бути відкрита. У жовтні на сонці потрібно перебувати півгодини. Дані рекомендації актуальні для південних помірних широт.

На середніх північних широтах взимку слід перебувати під дією сонця довше. Радіації, яка виробляється в 10:00, достатньо, щоб за 9,7 години задовольнити потреби організму у вітаміні D. Під дією випромінювання, виробленого в 16:00, потрібно перебувати протягом 5,7 години. В обох випадках має бути відкрито мінімум десять відсотків тіла.

З іншого боку, навесні і влітку близько десяти хвилин перебування на сонці, починаючи з 13:00, і приблизно 20 хвилин в період з 15:00 до 17:00, буде достатньо для задоволення добової потреби у вітаміні D. Відкрито для сонячної радіації при цьому повинно бути не менше чверті поверхні тіла.

Засмага може блокувати синтез вітамінів

Своїх висновків вчені дійшли, проаналізувавши параметри сонячного випромінювання протягом одного місяця кожного з сезонів в період з 2003 по 2010 роки.

Дані висновки справедливі для людей з третім типом шкіри  - у них темне волосся, сірі або карі очі, зазвичай смаглява шкіра і відсутність веснянок. Людям з більш світлою шкірою через ризик отримання опіків треба менше перебувати на сонці. Це означає, що за допомогою природних джерел світла вони не отримують достатньо вітаміну D.

Теги: рак шкіри, засмага, вітамін D

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку