Субота,
19 серпня 2017
Наші спільноти

Вчені назвали причину раптової смерті молодих людей

Міжнародна група вчених з Канади, Південно-Африканської Республіки та Італії виявили ген, який зумовлює раптову смерть серед молодих людей, надто спортсменів.

Фото: УНІАН
Аритмогенна дисплазія характеризується порушенням діяльності серцевої мускулатури / Фото: УНІАН

Мутації у виявленому гені, що позначається CDH2, зумовлюють аритмогенну дисплазію правого шлуночка, пише EurekAlert!. Це спадкове захворювання характеризується порушенням діяльності серцевої мускулатури. М'язова тканина замінюється на сполучну, що призводить до тахікардії і фібриляції. Відомо, що ця патологія є причиною смерті зовні здорових людей у віці близько 35 років.

Вчені встановили, що плацебо робить бігунів більш швидкими і витривалими

Вчені встановили кодуючу послідовність ДНК у двох членів однієї сім'ї, які страждали на аритмогенну дисплазію. Було проаналізовано понад 13 тисяч генів, присутніх в одному і тому ж варіанті в обох пацієнтів.

CDH2 кодує білок N-кадгерин, який вбудований у клітинну мембрану і бере участь в утворенні контактів між клітинами серцевої мускулатури. Його участь у розвитку серцевої недостатності було підтверджено відкриттям другого виду мутації, що зачіпає ген, у пацієнта з дисплазією з іншої сім'ї.

Теги: спадкові хвороби, серцево-судинні захворювання, дослідження

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку