ЄС закликає Білорусь ввести мораторій на смертну кару

12:13, 02 грудня 2011
Зарубіжні новини
0

Жорстоко і нелюдяно

Верховний представник ЄС з питань загальної зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін ЕШТОН висловлює жаль з приводу винесеного Верховним судом Білорусі смертному вироку Дмитру КОНОВАЛОВУ і Владиславу КОВАЛЬОВУ, яких обвинувачують у тероризмі.

Як передає власний кореспондент УНІАН у Республіці Білорусь, її заяву у зв`язку з ухваленням чергових смертних вироків у Білорусі сьогодні розповсюдила прес-служба Представництва Євросоюзу в Мінську.

У своїй заяві представник Євросоюзу закликала Білорусь приєднатися до світового мораторію на смертну кару.

«Я засуджую абсолютно всі акти тероризму, мої думки і співчуття адресовані жертвам жахливих атак, які сталися у Білорусі, і їх родичам. Проте я висловлюю жаль з приводу того, що 30 листопада Верховний суд ухвалив рішення засудити до смерті Д.КОНОВАЛОВА і В.КОВАЛЬОВА. Сподіваюся, їх право на оскарження може бути повністю реалізоване», - наголошено у документі.

К.ЕШТОН особливо відзначила, що Білорусь залишається єдиною країною, де дотепер застосовується смертна кара.

«Європейський Союз виступає проти смертної кари за будь-яких обставин. Смертна кара вважається жорстоким і нелюдяним покаранням, яке не стримує злочинність і є неприйнятним запереченням людської гідності і недоторканності людського життя. Тому я настійно закликаю Білорусь, єдину країну в Європі, де все ще виконуються смертні вироки, приєднатися до світового мораторію на смертну кару, таким чином зробивши перший крок до повного її скасування», - зазначається у заяві К.ЕШТОН.

Як повідомлялося, 30 листопада Верховний суд Білорусі засудив Д.КОНОВАЛОВА і В.КОВАЛЬОВА до розстрілу, визнавши їх винними в організації вибуху на станції метро «Жовтнева» у Мінську 11 квітня 2011 року. В результаті теракту 11 осіб загинули на місці, 4 померли в лікарнях, тяжкі тілесні ушкодження одержали 32 людини, менш тяжкі – 72, інші тілесні пошкодження – 283 людини.

Вирок оскарженню не підлягає. Долю осуджених може змінити лише Президент Білорусі Олександр ЛУКАШЕНКО, якому вони мають право подати апеляцію.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter