Лікарня оплатить жертві лікарської помилки послуги сурогатної матері

10:57, 29 березня 2012
0 0

Суд став на бік потерпілої

Омська лікарня не змогла оскаржити рішення суду про оплату послуг сурогатної матері, до якої одна з пацієнток звернулася після безпідставного видалення матки. Міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги № 1 домагалася скасування постанови Кіровського районного суду Омська (Росія), винесеного в січні 2012 року, повідомляє прес-служба обласного суду.

Співробітники медустанови видалили матку пацієнтці, в якої на ранньому терміні завмерла вагітність. Як з`ясувалося пізніше, хірургічне втручання було виконано за відсутності показань до його проведення. За рішенням суду, за лікарську помилку омська лікарня № 1 заплатила пацієнтці 100 000 рублів як компенсацію моральної шкоди.

Після цього потерпіла жінка та її чоловік скористалися послугами сурогатної матері. У 2009 році вона народила подружжю сина. Батьки вирішили стягнути з лікарні вартість наданої медичної допомоги. Згідно з наданими до суду рахунками і чеками, в цілому на послуги сурогатного материнства подружжя витратило близько мільйона рублів.

Кіровський районний суд визнав вимоги подружжя законними і постановив стягнути з медичного закладу 1 063 000 рублів. Представники лікарні намагалися оскаржити це рішення в обласному суді. На їхню думку, батько, який виступав в якості позивача, міг не вдаватися до послуг сурогатної матері, а завести дитину від іншої жінки або скористатися усиновленням. Однак, розглянувши доводи сторін, обласний суд залишив рішення нижчої інстанції без змін.

Медпортал

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter