Як розрахувати календар овуляції

12:18, 22 лютого 2013
0 0

Для тих, хто планує вагітність

Календар овуляції дуже знадобиться жінкам, які найближчим часом планують вагітність. Як стверджують медики, в середині будь-якого менструального циклу є досить короткий проміжок часу, який і може бути найбільш сприятливим для зачаття. Сьогодні ми розповімо, як працює календар овуляції і зачаття і як ним користуватися.

Календар овуляції обчислює точну серединку менструального циклу в залежності від його тривалості. Ще кілька днів до і після цього вважаються можливими для запліднення, решта - безпечні.

Крім того, можна скористатися і не "автоматичними" методиками: зростання базальної температури, деякі суб`єктивні відчуття, спеціальні тести і навіть ультразвукове дослідження.

Найточніше з вищезгаданого - це УЗД. Але для отримання достовірного результату його доведеться робити кілька днів підряд, а це не дешеве задоволення.

Щоб навчитися визначати фази свого менструального циклу шляхом вимірювання базальної температури, потрібно навчитися також складати правильний графік і виконувати вимірювання згідно всім правилам, інакше можуть траплятися прикрі помилки. Якщо ви маєте намір самостійно скласти календар овуляції і зачаття, то повинні звикнути:

- не вставати вночі в туалет (температура вимірюється мінімум за 6 годин перебування в спокійному, лежачому положенні)

- купити хороший градусник (підійде і простий ртутний)

- знати які температурні значення що позначають.

Під час овуляції ректальна температура трохи перевищує 37 градусів, а до неї коливається від 36,6 до 36,9.

Крім того, сприятливий для зачаття день легко визначать дівчата, які ретельно стежать за своїм здоров`ям. Наприклад, у серединці циклу може збільшитися кількість безбарвних або трохи білястих виділень із піхви або не сильно боліти живіт. Також можна придбати спеціальні тести на овуляцію.

lady.tochka.net

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter