Середа,
23 серпня 2017
Наші спільноти

Вчені тестують препарат, що "стирає" важкі спогади

Допоможе при лікуванні стресів

Вчені приступили до тестування хімічної речовини, яка може стерти або переписати травмуючі спогади, що викликають реакцію страху і стрес, повідомляє NEWSru.co.il.

Потенційно руйнівні спогади про травмуючі інциденти можуть значно впливати на життя людини. Вони складають основу посттравматичного стресу (посттравматичний стресовий розлад, ПТСР) і можуть змінювати актуальний стан і приводити до проблем у поведінці - наприклад, викликати почуття жаху і заціпеніння при гучних звуках, які колись у минулому супроводжували негативні події .
Вчені з університету Еморі в Грузії знайшли препарат, який націлений на запобігання страху, викликаного спогадами, і використовується для лікування посттравматичного стресового розладу у мишей.
У ході експерименту гризуни протягом двох годин були прив`язані до дерев`яної дошки без можливості поворухнутися. Такий стресовий досвід привів до загострення почуття страху, аналогічного тому , який відчувають люди з ПТСР. В результаті тестування різних препаратів дослідники виявили, що речовина Latrunculin може стерти спогади про таку стресову подію через кілька днів .
В іншому експерименті миші були привчені до вживання метамфетаміну в спеціальній кімнаті, наповненою різними ароматами. Гризуни, яким вводили Latrunculin, на відміну від інших мишей, через два дні після повернення в кімнату не шукали наркотик.
Препарат поки не тестувався на людях, але вчені сподіваються, що майбутні дослідження зможуть пояснити, як нейрони мозку кодують кожен спогад, і тим самим забезпечать лікування для людей, які страждають від травматичних спогадів.
Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку