Середа,
23 серпня 2017
Наші спільноти

Сімейні сварки збільшують ймовірність ранньої смерті

Якщо людина вважає, що партнер її не підтримує, то у неї цілком ймовірно розвинеться хвороба серця

Фото: ria.ru
Фото: ria.ru

Якщо людина вважає, що партнер її не підтримує, то у неї цілком ймовірно розвинеться хвороба серця, попереджають співробітники Університету Юти. Як показало опитування, коли партнер іноді підтримував, але іноді і сильно турбував людину, відзначався високий рівень кальцифікації артерій, пише Meddaily.ru з посиланням на The Daily Mail. А це підвищує ризик передчасної смерті.

Вчені опитали 136 літніх пар (середній вік - 63 роки, а тривалість шлюбу - 36 років). Оцінювався загальний ступінь задоволення шлюбом і рівень наданої чоловіком підтримки. Приблизно 30% людей розцінювали партнера як джерело підтримки, а в 70% випадків партнер то підтримував, то відмовлявся від цієї ролі. Сканування за допомогою комп'ютерної томографії показало стан коронарних артерій учасників дослідження.

Найвищі рівні кальцифікації фіксувалися, якщо обидва партнери вважали свою другу половину такою, що не підтримує та не виправдовує надій. Це, мабуть, змінювало ставлення людей один до одного, підвищувало рівень стресу, що впливає на серце і судини. Якщо ж так думав лише один партнер, то ризик був значно нижчим. Ефект не залежав від статі людини.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку